1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 17 mahkum ve tutukluya sertifika
17 mahkum ve tutukluya sertifika

17 mahkum ve tutukluya sertifika

Hükümlü ve Tutukluların Topluma Kazandırılması Projesi kapsamında cezaevinde düzenlenen kurslara katılıp, sertifika almaya hak kazanan mahkum ve tutuklulara sertifikaları verildi.

A+A-

Hükümlü ve Tutukluların Topluma Kazandırılması Projesi kapsamında cezaevinde düzenlenen kurslara katılıp, sertifika almaya hak kazanan mahkum ve tutuklulara sertifikaları verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı, Merkezi Cezaevi Müdürlüğü ve Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası işbirliğinde hayata geçirilen proje çerçevesinde düzenlenen kurslara katılan .3’ü kadın1 7 mahkum ve tutuklu sertifika dağıtıldı.

Merkezi Cezaevi Müdürlüğü’nde İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy’un katılımıyla düzenlenen sertifika töreninde CTP Milletvekili Fazilet Özdenefe, UBP Milletvekili İzlem Gürçağ, Cezaevi Genel Müdürü Metin Bilmem ile K.T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Genel (KTEZO) Koordinatörü Hürrem Tulga da hazır bulundu.

Sertifika töreninde sırasıyla İçişleri ve Çalışma Bakanı Akansoy, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Aytunç Şirket, Cezaevi Genel Müdürü Bilmem ve KTEZO Koordinatörü Tulga birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından kadın mahkumlar ve kadın cezaevi çalışanlarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlandı ve çiçek dağıtıldı.

1457437320.jpg

AKANSOY

İçişleri ve Çalışma Bakan Akansoy, etkinlikte yaptığı konuşmada, cezaevlerinin toplumların aynası olduğuna işaret etti.

Bu ve benzeri projelerin önemine dikkat çeken Akansoy, projeye katkı koyan kesimlere teşekkür etti.

Çıraklık eğitime katılan mahkûmların ileriki dönemde ustalık belgelerini de almalarının ilerde kendilerine büyük yarar sağlayacağını anlatan Akansoy, diğer mahkûmları da sertifika programlarına katılmaya çağırdı.

1457437321.jpg

ŞİRKET

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Aytunç Şirket ise aldıkları eğitimlerin, mahkûmların bundan sonraki hayatlarını kolaylaştıracağını söyledi.

Şirket, bu gibi çalışmalara katkı koymaya her zaman hazır olduklarını ifade etti.

1457437323.jpg

BİLMEM

Cezaevi Genel Müdürü Metin Bilmem ise konuşmasında, hükümlüleri, topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek için çalıştıklarını kaydetti.

Eğitimin sadece okullarla sınırlı olmadığına işaret eden Bilmem, projeye katkı koyanlara teşekkür etti.

1457437322.jpg

TULGA

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Genel Koordinatörü Hürrem Tulga ise, sertifikaların, beceriye dayalı iş kolları için zorunlu hale gelmesinin öneminden bahsetti.

Tulga, aldıkları sertifikaların mahkumlara bundan sonraki hayatlarında fırsat yaratacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından mahkûmlara sertifikaları verildi. Daha sonra İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy, CTP milletvekili Fazilet Özdenefe, UBP Milletvekili İzlem Gürçağ, Cezaevi Genel Müdürü Metin Bilmem ile Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Genel Koordinatörü Hürrem Tulga ile birlikte, kadın mahkumların ve kadın cezaevi çalışanlarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı ve çiçek dağıttı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.