1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 2015 İlkbahar Patates askı listeleri, askıya alındı
2015 İlkbahar Patates askı listeleri, askıya alındı

2015 İlkbahar Patates askı listeleri, askıya alındı

Genel Tarım Sigortası Fonu’na yapılan 2015 İlkbahar Patates beyanlarındaki Teknik Komite bulgularına yapılan itirazların incelendiği ve itiraz yapan üreticilere ait askı listelerinin askıya alındığı kaydedildi.

A+A-

Genel Tarım Sigortası Fonu Müdür Vekili Savaş Uzun yaptığı yazılı açıklamada, 2015 ilkbahar patates beyanlarıyla ilgili yasal itiraz süresinde teknik komite bulgularına itiraz etmiş olan ancak ekteki askı listesindeki komite bulgusu beklediği gibi olumlu sonuçlanmayan üreticilerin Fon Müdürlüğüne 5 iş günü içinde itirazda bulunabileceğini belirtti.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“2014-2015 tahıl üretim döneminde Bitkisel Üretim Zorunlu Sigorta Tüzüğü gereğince 12 Mart tarihinde Güvercinlik köyünde vuku bulan Tahıl Dolu arazileri Teknik Komitemizce köy ve arazi bazında incelenerek üretici beyanlarına ve Teknik Komite Bulgularına göre oluşturulan Askı Listeleri Güvercinlik köyünde, Genel Tarım Sigortası Fonu’nda ve Bölge Tarım Dairelerinde askıya alınmıştır. İtirazda bulunmak durumunda olan  patates ve tahıl dolu zararı üreticilerinin 28.7.2015 – 3.8.2015 tarihleri arasında (her iki tarih de dâhil )  5 iş günü süresince askıda kalacak. Ne şekilde itirazda bulunabilecekleri Askı Listeleri üzerinde bulunan duyuruda belirtilmiştir.  İtirazlar Lefkoşa'da Genel Tarım Sigortası Fonu’na yapılacaktır”

2015 ilkbahar patates ürününde komite bulgularına yapılan itiraz sonrası askıya alınan köyler şunlar:  

“Çayönü, Düzce, Şahinler, Doğancı, Akçay, Bostancı, Tatlısu, Gelincik, Yeşilköy,  Boltaşlı, Tepebaşı”

12 Mart Dolu  Zararı  Değerlendirme Sonuçları  Askı  Listesi ise Güvercinlik köyünü içeriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.