1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları...
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dernek, kurum ve kuruluşlar ve siyasiler mesaj yayımladı.

A+A-

EMEKLİ MÜCAHİTLER DERNEĞİ

Emekli Mücahitler Derneği Başkanı Mehmet Salih Direktör, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığı mesajında, “Bize bu günleri armağan edenleri başta Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi rahmetle anar gazilerimize sağlık ve esenlikler dilerim” ifadelerini kullandı.

Direktör, geleceğin teminatı olan çocuklara mutlu yarınlar ve özgür bir vatan bırakabilmek adına her zaman olduğu gibi bugün de dosta ve düşmana inat tüm kurum ve kuruluşları birlik ve beraberliğe davet etti.

KIBRIS TMT MÜCAHİTLER DERNEĞİ

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Celal Bayar da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünü büyük coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bayar, geleceğin, egemenliğin ve bağımsızlığın güvencesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik coşkusunun dünya var oldukça devam edeceğini ve KKTC’nin de Anavatanı ile birlikte sonsuza dek yaşayacağını kaydetti.

ATATÜRKÇÜ YAŞAM DERNEĞİ

Atatürkçü Yaşam Derneği Genel Başkanı Ahmet İşcan da, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal  Egemenlik ve Çocuk  Bayramı’nı kutladı.

İşcan, “KKTC olarak bu yıl onlarca  ülke  çocuklarıyla  birlikte  kutlayacağımız, bu  önemli  günde çocuklarımız dünyaya barış, sevgi, kardeşlik  mesajları  yanında bağımsızlık ve  egemenliklerine sahip çıktıklarının da mesajını vermiş  olacaklardır” ifadesini kullandı.

İşcan, günümüz bilgi çağında teknolojinin nimetlerini doğru kullanma koşuluyla çocukları geleceğe hazırlamanın ana hedef olması gerektiğini belirtti.

KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ

KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Baki Aygün de, TBMM’nin 23 Nisan 1920’de açılmasıyla büyük bir dönüm noktası olarak ulusal tarihe işlenmiş olan bu önemli günün lider Mustafa Kemal Atatürk tarafından, geleceğin güvencesi olan çocuklara armağan edildiğini belirtti.

Aygün, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak olan, kalpleri vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir” ifadelerini kullandı.

MECLİS BAŞKANI SİBER MESAJ YAYIMLADI…

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, geleceğin güvencesi olan çocukların, mutlu, kendileriyle ve çevreleriyle barışık bireyler olarak yaşam sürmelerini; özgüvenli, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek donanımda ve yetenekte yetiştirilmelerini arzuladığını belirtti.

Siber, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, çocukların bayramını kutladı.

TÜM DÜNYA LİDERLERİNE DÜŞEN GÖREV…

Siber mesajında şu ifadelere de yer verdi:

“Hiçbir çocuğun kendi ülkesinden zorla göç etmediği, çocuk haklarının çiğnenmediği, daha güzel, daha demokratik, barışı özümsemiş bir dünya için çalışmalıyız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu bayram gününde, çocuklarımıza böyle bir dünya bırakmak için dünyadaki tüm liderlere büyük görev düştüğünü bir kez daha hatırlatmak isterim.”

“TÜM DÜNYA ÇOCUKLARINA  BARIŞ İÇİNDE YAŞAYABİLECEKLERİ BİR DÜNYA DİLİYORUZ”

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DPUG), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında  tüm dünya çocuklarına barış içinde yaşayabilecekleri bir dünya diledi.

Mesajda, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın  büyük bir coşkuyla kutlandığı vurgulanarak, TBMM’nin kuruluş yıl dönümünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklara armağan eden Atatürk’ün, bunu yaparken ulusal egemenliğe verdiği önemin de altını çizdiği kaydedildi.

DPUG mesajında, “Bu anlamlı bayram gününde tüm Türk çocuklarına ve dünya çocuklarına, çocukların doya doya yaşayacakları, barış içinde güzel bir dünya dilerken, 21. yüzyıla ulaşmış dünyamızda hala daha istismar edilen, açlıktan ölen ve yeterli sağlık hizmeti alamayan çocukların varlığının olduğu bizleri düşündürmelidir” ifadeleri yer aldı.

Mesajda  çocukları  daha çağdaş, daha aydın, daha çalışkan ve daha üretken kuşaklar olarak yetiştirmenin  en başta gelen görev olduğu vurgulanarak, bunu yaparken Atatürk ilke ve devrimlerinden en ufak  ödün verilmemesi gerektiği kaydedildi.

Kıbrıs Türk halkının  Atatürk ilke ve devrimlerine ilk günden gönüllü olarak benimsediği  ve sonsuza kadar sürecek bir hayat felsefesi olarak kabul ettiği belirtilen DPUG mesajında, Kıbrıs Türkü’nün canı ve kanı pahasına verdiği var oluş ve özgürlük mücadelesi ile egemenliğinin tezahürü olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurulmasının temelinde Atatürk sevgisi ve onun ilke ve devrimlerinin bulunduğu vurgulandı.

Mesajda, “Coşkuyla kutladığımız bu büyük ulusal bayram gününde, Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesi ile yetişen Türk çocuklarının bayramlarını kutlar, tüm dünya çocuklarına barış içinde yaşayacakları bir dünya diliyoruz” denildi.

“ÇOCUKLARIMIZA EN İYİ BİLGİ VE BECERİLERİ KAZANDIRMAK, EĞİTİM SİSTEMİMİZİ BU DOĞRULTUDA DÜZENLEMEK EN ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZDİR”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, içinde bulunulan yüzyıldaki bilgi ve teknoloji toplumunun genç nesillerini yetiştirmek üzere çocuklara en iyi bilgi ve becerileri kazandırma ve eğitim sistemini bu doğrultuda düzenlemenin en öncelikli hedefleri olduğunu belirtti.

Başbakan Özgürgün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Özgürgün, Ulu Önder Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın büyük bir heyecan, coşku ve umutla kutlandığını kaydetti.

Başbakan Özgürgün, “23 Nisan 1920 tarihinin; sadece bir bayram günü değil, Kıbrıs Türkü olarak bir parçası olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğumuz Türk Ulusunun kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı önemli bir dönüm noktasıdır” dedi.

Ulu Önder Atatürk’ün umutların tükendiği, yoklukların ve güçlüklerin yaşandığı bir dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihini çocuklara armağan etmekle, çocukları umut gördüğüne ve geleceğe dair güvenin büyük olduğuna işaret ettiğini belirten Başbakan Özgürgün, Atatürk’ün çocuklara gösterdiği değeri ve önemi, milletine duyduğu inancını ve sevgisini bir kez daha gösterdiğini kaydetti.

Özgürgün mesajında şu ifadeleri kullandı:

“O’ndan aldığımız feyizle, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri temel amaçlarımızdan olacaktır.

İçinde bulunduğumuz yüzyıldaki bilgi ve teknoloji toplumunun genç nesillerini yetiştirmek üzere çocuklarımıza en iyi bilgi ve becerileri kazandırmak, eğitim sistemimizi bu doğrultuda düzenlemek en öncelikli hedeflerimizdir.

Yarınlardaki umudumuz, geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizin ülkenin huzur, refah ve gelişmesi için, günü geldiğinde azim ve kararlılıkla sorumluluklarını yerine getireceklerine olan inancım tamdır. Bu anlamlı günün, çocuklarımız için mutluluğun, heyecanın,  huzurun ve başarının günü olmasını temenni ederim.

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, bu günde varlıklarıyla hayatımıza neşe, heyecan ve mutluluk katan umudumuz, geleceğimiz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularla kutluyorum.”

GÜVENLİK KUVVETLERİ EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ: “KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKIŞIN DÖNÜM NOKTASI”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, bu günün, karanlıktan aydınlığa çıkışın dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Dernek yönetim kurulu imzasıyla yayımlanan mesajda, Atatürk’ün 23 Nisan’ı egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu vurgulamak ve bunu sonsuza dek sürdürmek için geleceğin teminatı olan çocuklara “milli egemenliğin” önemini vurgulayarak armağan ettiği kaydedildi.

Mesajda, “Karanlıktan aydınlığa çıkışın dönüm noktası olan bu anlamlı günde başta Türk milletinin ve toplumumuzun 23 Nisan egemenlik ve çocuk bayramını kutlar, sevgi barış ve kardeşlik dolu günler dileriz” denildi.

KIBRIS TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ 23 NİSAN’I KUTLADI

Kıbrıs Türk Kültür Derneği, Atatürk’ün  “çocuklar milletin geleceğidir” anlayışıyla dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden ilk önder ve devlet adamı olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan ettiğini belirtti.

Dernekten yapılan açıklamada, 1927’de ilk kez kutlanan “Çocuk Bayramı”nın, TBMM’nin açılışını ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete devredilişini kutlamak amacı yanında savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukları bir bahar şenliği ortamında sevindirmek, neşeli bir gün geçirme ve egemenlik bilincini güçlendirme amacını da taşıdığına dikkat çekildi.

Açıklamada, “Çocuklarımıza çok daha iyi bir gelecek hazırlamak inancımız ve kararlılığımızla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.