1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları...
24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları...

24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları...

Teknik Öğretmenler Derneği Başkanı Ahmet Arslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

A+A-

TEKNİK ÖĞRETMENLER DERNEĞİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI YAYIMLADI

Teknik Öğretmenler Derneği Başkanı Ahmet Arslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Mesajında, “Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar saygın; sınırları, okul ve sınıf duvarları ile tarif edilemeyecek kadar ağır sorumluluk isteyen; sevgi ve fedakârlık üzerine kurulu, özel ve kutsal bir meslektir” diyen Arslan, şöyle devam etti:

“Fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

KKTC KARADENIZ KÜLTÜR DERNEĞI 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde verilen Başöğretmen ünvanını kabul etmesinin yıldönümü olan 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Gelecek nesillerimizi yetiştiren ve yaptıkları özverili çalışmalar hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek olan öğretmenlerimizin, 24 Kasım öğretmeler gününü kutlar, bu denli önemli ve hassas bir mesleği icra ettikleri için kendilerine saygı ve sevgilerimi sunarım.

ÜSTEL: “ÖĞRETMEN, DOĞAN GÜNEŞE BENZER. ETRAFINI AYDINLATARAK KARANLIKLARA MEYDAN OKUR”

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı ve Girne UBP Milletvekili   Ünal Üstel, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Üstel’in kutlama mesajında şöyle dedi:

“Geleceğimizin teminatı yavrularımızı yarınlara hazırlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getiren eğitim camiamızın kıymetli mensuplarının bu özel günü kutluyorum. Milli mücadele döneminde hem cephede hem okulda görev yapan, cumhuriyetimizin ilk yıllarında, zor koşullarda yeni bir nesil yetiştirmek için büyük bir inançla, fedakarca çalışan öğretmenlerimiz, bu günde bu kutsal görevlerini yerine getirmek için canla başla çalışmaktadırlar.

Yarınlarımızın yetiştirilmesi görevini fedakarca üstelenen kıymetli öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceği açısından çok büyük sorumluluk taşıyor ve bu görevi layıkıyla yerine getiriyorlar.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getiren kıymetli öğretmenlerimizin bu özel gününü paylaşmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım. Bu vesileyle sevgi, şefkat, hoşgörü ve fedakarlık mesleğinin mensubu olma ayrıcalığını yaşayan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerken, bu güne kadar görevi başında şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

EROĞLU: “YOK EDİLMEK İSTENEN BİR TOPLUM NOKTASINDAN ÖĞRETMENLERİN DE BÜYÜK KATKILARIYLA DEVLET SAHİBİ BİR HALK KONUMUNA GELDİK”

 Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yok edilmek istenen bir toplum noktasından öğretmenlerin de büyük katkılarıyla devlet sahibi bir halk konumuna geldiklerini kaydetti ve Kıbrıs Türk öğretmeninin  verilen mücadeleyi, gelinen noktanın önemini, en iyi ve doğru bir şekilde  değerlendirebilecek, değerini bilebilecek donamıma ve tarihsel bilince sahip olduğunu vurguladı..

Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Eroğlu tüm öğretmenlerin gününü  kutladı.

Mesajında öğretmenlerin bir ülkenin, bir halkın, en önemli işlev yerine getiren   bireyleri olduğunu vurgulayan Eroğlu, “Hepimiz hayata dair pek çok şeyi, bizi mesleğimize veya yaptığımız işe götüren birçok bilgiyi, dersi çok değerli öğretmenlerimizden aldık. Onlardan vefayı, sevgi, saygı, dostluğu, vatanın, özgürlüğün kıymetini öğrendik” dedi.

Öğretmenlerin, bir toplumu bilgi ve deneyimle bir sanatkar ustalığıyla  işleyen, ona değer katan, onun kültür, eğitim seviyesinin gelişmesinde belirlenmesinde etkin rol oynayan kişiler olduğunu dile getiren Eroğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çağdaş değerlere bağlı ilerici, atılımcı öğretmenlerin de büyük katkılarıyladır ki, yok edilmek istenen bir toplum noktasından devlet sahibi bir halk konumuna geldik. Kıbrıs Türk Öğretmeni verilen mücadeleyi, gelinen noktanın önemini,en iyi ve doğru bir şekilde  değerlendirebilecek, değerini bilebilecek donamıma ve tarihsel bilince sahiptir.

Günümüzde tüm Devletlerin, halkların sorunları vardır. Bizim de elbette toplum  olarak sıkıntılarımız vardır. Ancak şu bilinmelidir ki sorunlarımızdan  hiç biri çözülemez, aşılamaz değildir. Önemli olan, yapılması gereken, demokratik düzen içerisinde, halk iradesini hakim kılarak, tüm değerlerimizi en verimli şekilde kullanarak, konularımızın tartışılması ve sorunlarımızın aşılmasıdır. Hiç kimse devletin geleceğinden, Kıbrıs Türk Halkı’nın bugünkünden de daha aydınlık, daha refah günleri göreceğinden  kuşku duymamalıdır. Hiç birimiz, hiç bir kuruluşumuz, halkımızın özgürlüğünü, güvenliğini tehlikeye sokacak hareketlere başvurmamalıdır. El-ele gönül gönüle  olmalıyız. Atatürkçülüğü rehber etmeye devam ederek, çağdaş düşüncelerden feyiz alarak yarınları daha mutlu kılmalıyız.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Millet Mektepleri Başöğretmenlik’ unvanının verilmesi dolayısı ile idrak edilen ‘ Öğretmenler Günü’nde’ tüm öğretmenlerimizi yürekten kutluyor, sağlık diliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyorum”.

Denktaş:“Öğretmenler geçmişimiz ve geleceğimizdir”

Dp Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

“Demokrat Parti Ulusal Güçler, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk Milletinin çağdaşlaşması yolunda önemli bir merhale olan Millet Mektepleri Baş Öğretmenliğini Kabul ettiği gün olan, 24 Kasım Öğretmenler Gününde tüm öğretmenlerin Öğretmenler gününü kutlar.

Kıbrıs’ta Atatürk Devrimlerinin Halkımız tarafından gönüllü olarak benimsenmesinde, Türklük şuurunun canlandırılmasında, Anavatan Türkiye sevgisinin yaşatılmasında halkımızın çağdaş yaşam tarzını benimsemesinde öğretmenlerimiz öncü olmuştur.

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesinde çok önemli görevler üstlenen öğretmenimiz köy ve kasabalarda halkımızın mücadeleye katılmasının önderi olmuş, gerektiğinde en ön saflarda mücadele etmiş ve bu uğurda canını vermiştir.

Öğretmenlerimiz geçmişteki unutulmaz hizmetleri yanında, bugün de çocuklarımıza gençlerimize çağımızın gerçeklerini ve değerlerini öğretmeye devam ederek onları geleceğe hazırlamaktadır. Onlara bu zorlu uğraşlarında yardımcı olmak devlet yönetenlerinin öncelikli vazifesi olduğu gibi tüm toplum için de kaçınılmaz bir görevdir.

Demokrat Parti Ulusal Güçler olarak 24 Kasım Öğretmenler Gününde tüm öğretmenlere sağlık ve esenlikler dilerken, ahirete intikal edenlere ve varoluş mücadelemiz sırasında canını veren şehit öğretmenlere Allahtan rahmet diliyoruz.”

MECLİS BAŞKANI SİBER: “ÖĞRETMENLERİMİZ SAYESİNDE BU ÜLKENİN GELECEĞİ VE YARINLARI ÇOK DAHA AYDINLIK OLACAK”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere duyarsız kalmayan, dar ve köhne kalıpları aşarak, modern bir toplumun inşa edilmesinde çok büyük katkıları olan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği ve yarınlarının çok daha aydınlık olacağını kaydetti.

Siber Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında  “Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir” dedi.

Siber, doğruyu, güzeli, iyiyi, her alanda yeniliği ve yenileşmeyi savunan gerçekleri anlatan, geleceğe ışık saçan nesilleri barış ve sevgi kültürü ile yetiştirecek öğretmenlerin  özünde insan sevgisi olan bireyler yetiştirerek topluma en anlamlı katkıyı yapacaklarını da belirtti.

İÇİŞLERİ BAKANI ULUÇAY ÖĞRETMENLERİ KUTLADI

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay, “demokrasi ve adalet duygusu gelişmiş, sadece okulda değil her ortamda öğrenme isteği ile dolu bireylerin yetişmesinde göstermiş oldukları gayret ve fedakarlıklar için” öğretmenleri kutladı.

Uluçay öğretmenler günü nedeniyle yayınladığı mesajda, öğretmenlerin çocukların yetişmesinde büyük rol oynadığını ve her türlü fedakârlığı gösterdiğini belirterek, öğretmenlerin gününü kutladı.

“İdealleri ve vizyonu olan bir nesil yetiştirmek, mutlu ve huzurlu bir toplum inşa etmek temel sorumluluğumuz, sorgulayan, irdeleyen, dünyaya açık bireyler yetiştirmek hedefiniz olmalıdır” diyen Uluçay, aramızdan ayrılan tüm öğretmenleri rahmetle anıp, emekli öğretmenlere verdikleri tüm hizmetler için teşekkür etti ve görev başındaki öğretmenlere başarılar diledi.

ÖZGÜRGÜN:“ÖĞRETMENLERİMİZİN HAKKI ÖDENEMEZ”

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk halkının milli mücadele sürecinde, devlet sahibi olmasında, bu günlere gelmesinde büyük fedakarlık gösteren öğretmenlerin hakkının ödenemeyeceğini vurguladı.

Özgürgün, “Öğretmenler ülkemizin geleceği, çocuklarımızın aydınlık yarınları için umuttur” dedi.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, “24 Kasım Öğretmenler Günü” mesajında şunlara yer verdi:

“Devletin yücelmesinde en önemli faktörlerden biri iyi yetişmiş insan kaynağıdır. İnsana yapılan yatırımının, daha donanımlı insana sahip olmak için verilen her uğraşın, harcanan her emeğin eğitim ve eğitimcilerimizin ekseninde olması esas alınmalıdır. Gelecek nesillerin mimarları olan öğretmenlerimizin imkan ve kabiliyetlerinin artırılmasına yönelik atılacak her adım ülkemizin kazanımıdır. Çünkü, öğretmenler ülkemizin geleceği, çocuklarımızın aydınlık yarınları için umuttur.

Mesleklerin en onurlusunu seçen, hizmetlerin en kutsalını üstelenen, ülkemizin geleceğinde söz sahibi nesilleri yetiştirme sorumluluğunu taşıyan öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü bir kez daha kutluyorum, Kıbrıs Türk eğitimine hizmet verenlere sağlık, huzur, hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum.”

TAÇOY: “ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ, ÇOK KUTSAL BİR MESLEK.  DEĞERİ MADDİ OLARAK ÖLÇÜLEMEZ”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy,  öğretmenlik mesleğinin, çok kutsal bir meslek olduğunu,  değerinin maddi olarak ölçülemeyeceğini belirtti.

Taçoy, Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda “"İstikbalimizin mimarları olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum” dedi.

Her mesleğin  bir kazanç sağlamayı amaçladığını, ama bazı mesleklerin maddi olarak karşılığını ödemenin mümkün  olmadığını dile getiren Taçoy, öğretmenlik mesleğinin, çok kutsal bir meslek olduğunu ve  değerinin maddi olarak ölçülemeyeceğini belirtti.

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde çok önemli rol oynayan öğretmenlik, dünyadaki en saygın mesleklerin başında gelmektedir. Çünkü öğretmenlik; beyinleri bilgi ile donatan, çocuklarımıza sevgi ve saygıyı aşılayan, onlara doğruyu öğreten, kısacası çocuklarımızı geleceğe hazırlayan ve onlara yön veren bir meslektir” ifadelerini kullanan Taçoy, büyük özveri, fedakarlık, sevgi ve hoşgörü gerektiren öğretmenlik mesleğinin, milletlerin ve devletlerin gelişmesinde, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında birinci derecede önemli olduğunu vurguladı.

ARTER: “ÖĞRETMENLERİN GÖREVİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİREBİLMESİ MESLEKİ KOŞULLARIN VE ALTYAPININ GELİŞMESİYLE MÜMKÜN OLACAK”

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, öğretmenlerin gelecek kuşakları yetiştirme görevini en iyi şekilde yerine getirebilmesinin, mesleki koşulların ve altyapının geliştirilmesi ile mümkün olacağının unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Arter Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğu bilinciyle mesleklerini fedakârca yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

Arter, öğretmenlik mesleğine yıllarını vermiş emekli öğretmenleri anmak, mesleğin toplumdaki saygınlığını artırmak ve mesleğe yeni başlamış öğretmenlere mesleğe bağlılıklarını sağlamak ve onlara en iyi çalışma ortamını sunmak gerektiğini de vurguladı.

GÜNGÖRDÜ:“ÖĞRETMENLERİMİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR, ONLARIN DEĞERİNİ ANLIYOR VE GÖRÜYORUZ, ONLARSIZ BİR TOPLUM DÜŞÜNÜLEMEZ”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, mesajında, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu hatırlatarak, “öğretmenlerimiz bizim için çok önemlidir, onların değerini anlıyor ve görüyoruz, onlarsız bir toplum düşünülemez” dedi.

Belediye Başkanı Güngördü, şöyle devam etti:

“Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ile öğrenen arasında güven, sevgi ilişkisine dayanan en onurlu mesleklerden biri. Onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyle andığımız, saygın kişilikleriyle yüreklerimizde yaşattığımız, en kutsal mesleklerden biri olan öğretmenlik mesleğini yerine getiren değerli öğretmenlerimizin gelecek nesilleri insan ve yurt sevgisi ile barış dolu günler için yetiştirebileceklerine olan kuşkusuz inancımı yineler, Öğretmenler Günü’nü içten duygularla kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

Güngördü ayrıca emekli öğretmenlere de sağlık, huzur ve esenlikler temenni etti.

SERDAROĞLU

Kıbrıs Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Ümit Serdaroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki öğretmenlerin, öğrencilerini milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini ve vatanını seven ve daima  yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan milli, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirme bilincinde olduğunu kaydetti.

Serdaroğlu, 24 Kasım’ın  tüm öğretmenin şeref günü olduğunu, Atatürk’e saygıyı yenileme ve onun yüceliğini anma günü olduğunu da ifade etti

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.