1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 43. MOBBİG Olağan Toplantısı DAÜ ev sahipliğinde başlıyor
43. MOBBİG Olağan Toplantısı DAÜ ev sahipliğinde başlıyor

43. MOBBİG Olağan Toplantısı DAÜ ev sahipliğinde başlıyor

MOBBİG Olağan Toplantısı DAÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde 29 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor.

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti (TC) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) üniversitelerinin, Mimarlık Okulları Bölüm Başkanları İletişim Grubu (MOBBİG) Olağan Toplantısı Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde 29 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, MOBBİNG toplantıları Mimarlık bölümlerinin yönetimini ve eğitim programlarını ilgilendiren konularda iletişim gereksiniminin artması ile 1996 tarihinde başlayan Mimarlık Bölüm Başkanları Toplantıları, MOBBİG Tüzüğü’nde yazıldığı şekliyle, yılda en az iki kez yapılıyor.

Toplantıların amacının, mimarlık eğitimi yapan kurumlar arasında diyalog ortamının oluşturulması ve iletişimin sağlanması olduğu kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

“MOBBİG mimarlık eğitimi üzerine ele aldığı ve önemsediği konuların uluslararası bağlamdaki konular ve gelişmelerle olan koşutluğunu izlemekte ve değerlendirmektedir. Türkiye ve KKTC’de eğitim yapan mimarlık bölümlerinin tümü MOBBİG’in doğal üyeleridir.

43. MOBBİG Olağan Toplantısı’nda mimarlık eğitim ve öğretim gündeminde önemli yer tutan konular, “Mimarlık Eğitiminde Kalite” başlığı altında görüşülecektir. Toplantıda ayrıca DAÜ Mimarlık Bölümü’nün almış olduğu Ulusal MİAK akreditasyon ve uluslararası denklik NAAB SE deneyimleri, DAÜ Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özgür Dinçyürek tarafından katılımcılar ile paylaşılacak.

43. MOBBİG Olağan Toplantısı yarın saat 09:30’ da açılış konuşmaları ile başlayacak ve Mimarlık Mesleğe Kabul Kurulu (MİMEKK) ve Mimarlık Akreditasyon Kurulu’nun (MİAK) sunumları, MOBBİG çalışma gruplarının sunumları ve paneller ile devam edecektir. MOBBİG 43'ün panel başlıkları; “Özdeğerlendirme ve Akreditasyonlar, Yenilikçilik, Yaratıcılık ve Özgünlük, Olanaklar, İşbirlikleri ve Ortaklıklar, Müfredat / Müfredat Dışı Etkinlikler ve Eğitim Araçları/Yöntemleri” olacak.”

1475064936.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.