1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 49 gün sonra Ercan yeni bir kaos yaşayabilir!
49 gün sonra Ercan yeni bir kaos yaşayabilir!

49 gün sonra Ercan yeni bir kaos yaşayabilir!

Kapısız, Ercan Havalimanı’nda 19 Ağustos'ta gerçekleştirilen grevden bu yana 11 gün geçtiğini, bu süreç içerisinde hükümet yetkilileri tarafından “televizyonlarda söylenenlerin aksine” sendikaya uzlaşı adına herhangi bir çağrı yapılmadığını kaydetti.

A+A-

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Başkanı Cem Kapısız, Ercan Havalimanı’nda 19 Ağustos'ta gerçekleştirilen grevden bu yana 11 gün geçtiğini, bu süreç içerisinde hükümet yetkilileri tarafından “televizyonlarda söylenenlerin aksine” sendikaya uzlaşı adına herhangi bir çağrı yapılmadığını kaydederek, “Grev yasağının dolmasına 49 gün kalmasına rağmen, hükümetin bu kadar umursamaz davranması yeni bir kaosa neden olacaktır” dedi.

Kapısız, sendika yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, kendileri sendika olarak durumun aciliyetini ifade ederken, hükümeti bu konuda adım atmamakla eleştirdi. Kapısız, hükümete seslenerek şöyle dedi:

“Hava trafik kontrolör adaylarının, Bakanlar Kurulu kararı ile kira katkı paylarını arttırdığınız ‘yurt dışı temsilcilerinden’ daha önemsiz olduğu anlaşılmaktadır. Söz konusu kararla birlikte devlet kendi personeline çifte standart uygulamaktadır. Hava trafik kadrosunda terfi almaya hak kazanmış, terfi edileceği derecenin görevini ve daha üstünü hâlihazırda icra eden personelin hakları sömürülmeye devam etmektedir. Milyonlarca liralık mali kaynak, elimizin arasından kayıp gidiyor, hükümet sadece seyrediyor. Çoğu yetkili nerden bahsettiğimizi anlamış bile değildir.

İlgili yasalarda önerdiğimiz değişiklikleri yapmak için vizyon sahibi bir hükümet gerekmektedir. Ve maalesef mevcut hükümetle bu mümkün olmayacaktır. Bakanlıklara yüz binlerce Euro değerinde lüks arabalar almak, partililere mevki vermek gibi işler, anlattığımız sorunların gölgesinde kalmaktadır. Problemlere karşı bu denli pasif kalarak günün sonunda grev yaptığımızda, her zamanki gibi çalışana çamur atıp aradan sıyrılabileceğinizi mi sanıyorsunuz?”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.