1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ‘4G desteği’ne teşekkür
‘4G desteği’ne teşekkür

‘4G desteği’ne teşekkür

Turkcell’den Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’na ziyaret

A+A-

Turkcell Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz: “Turkcell ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ta büyük heyecanla başladığımız 4G deneyimlerimizden aldığımız geri bildirimler hepimizin yüzünü güldürmüştür.”

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Karaatmaca: “BTHK tarafından 4G Beta için verilen test izni ile birlikte çok önemli tecrübeler edindik, deneyim kazandık.”

Turkcell Grup, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’nu (BTHK) ziyaret ederek, dördüncü nesil telekomünikasyon hizmetlerine yönelik desteğinden dolayı teşekkür etti.

Ziyarete, Turkcell Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Kuzey  Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, Regülasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Avar ve Teknik Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Erüreten katıldı.
Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkanı Kadri Bürüncük ve BTHK Başkan Yardımcısı Sait Erkmen’le görüşen Turkcell heyeti, Turkcell Grup olarak yapılan projeler hakkında bilgi verdi.

Kuruöz: ‘İlk’leri Kıbrıs’ta başardık

Turkcell Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, “Turkcell ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ta büyük heyecanla başlattığımız 4G  deneyimlerimizden aldığımız geri bildirimler hepimizin yüzünü güldürmüştür” dedi.

Kuzey Kıbrıs’ta her zaman ilkleri yaşadıklarını belirten Kuruöz, “Kuzey Kıbrıs Turkcell’in bu anlamda bizler için önemi çok büyüktür. Teknoloji anlamında pek çok yeniliği, öncelikle Kuzey Kıbrıs’ta test ettik, yaşadık. Dördüncü nesil telekomünikasyon hizmetlerimize yönelik BTHK’nın desteğine de teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Kuruöz BTHK Başkanı Kadri Bürüncük ve yardımcısı Sait Erkmen’in bu süreçte projeye her zaman yakın ilgi gösterdiğini belirterek, “yönetim kurulunuzla sizlerin bu desteği yeni nesil teknolojilerin ülkemize kazandırılmasında önemli rol oynamıştır” dedi.

Karaatmaca: En yeni ve en ileri teknolojiler ile ilerliyoruz

“Her zaman en yeni ve en ileri teknolojileri insanımızla buluşturmaya devam edeceğiz” diyen Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca da, tüm projelerinde Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu ile işbirliği içerisinde ilerlediklerini belirtti.

BTHK tarafından 4G Beta için verilen test izni ile birlikte çok önemli tecrübeler edindiklerini ve olumlu sonuçlar aldıklarını anlatan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Karaatmaca, “Ticari  olarak 4G’yi hayata geçirdiğimizde de  bu deneyimleri ve edindiğimiz tecrübeleri kullanacağız. Kuzey Kıbrıs’ta halkımız ile 4G’yi sayenizde deneyimledik. Bunun için size, yönetim kurulunuza ve çalışanlarınıza teşekkür ederiz” dedi.

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkanı Kadri Bürüncük de yapılan ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi, Turkcell’e çalışmalarında başarılar diledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.