1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 7 yılı beğenmediler 9 yıl aldılar…
7 yılı beğenmediler 9 yıl aldılar…

7 yılı beğenmediler 9 yıl aldılar…

Aleyhlerinde verilen 7 yıllık hapislik cezasını beğenmeyerek istinafa başvuran zanlılar Münir Orçun Bolcanlı, Kaan Ekrem Satıroğlu ve Mustafa Ercafer yüksek mahkemenin kararını duyunca şok oldular.

A+A-

Evrim Kamalı

Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesinin Mart 2013 tarihinde aleyhlerinde verilen 7 yıllık hapislik cezasını beğenmeyerek istinafa başvuran zanlılar Münir Orçun Bolcanlı, Kaan Ekrem Satıroğlu ve Mustafa Ercafer yüksek mahkemenin kararını duyunca şok oldular. Yüksek Mahkeme Yargıçları Hüseyin Besimoğlu, Ahmet Kalkan ve Gülden Çiftçioğlu’nun vermiş oldukları kararda sanıklar Münir Orçun Bolcanlı ile sanık Kaan Ekrem Şatıroğlu’nun 7 yıllık hapislik cezası 9 yıla çıkarılırken sanık Mustafa Ercafer’in 6 yıllık hapislik cezası 8 yıla çıkarıldı.

Güney Kıbrıs’tan Türkiye’ye götürülmek üzere satın alınan ve Ercan Havalimanı’nda ele geçirilen 752 paket Bonzai türü uyuşturucu madde ile ilgili Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıklar Münir Orçun Bolcanlı, Kaan Ekrem Satıroğlu ve Mustafa Ercafer, Başkan Bahar Saner, Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi ve Yargıç Musa Avcıoğlu tarafından 7 ve 6 yıl hapislik cezası ile mahkum edilmiştiler. Yüksek mahkeme yargıçlarının vermiş oldukları kararı okuyan Yüksek Mahkeme Yargıcı Gülden Çiftçioğlu alt mahkemenin vermiş olduğu kararı değerlendirdikleri ve böylesi ciddi miktardaki uyuşturucuya verilen cezanın az olduğuna kanaat getirdiklerini belirterek sanıkların almış oldukları cezaların 2’şer yıl artarak 7 yıl olanların 9, 6 yıl olanın ise 8 yıl olmasına emir verdi.

mahkeme-uyusturucu-istinaf-1.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.