1. YAZARLAR

  2. Turgut Çalıcı

  3. Adım Adım Entekre
Turgut Çalıcı

Turgut Çalıcı

Ülkem için İki Lakırdı
Yazarın Tüm Yazıları >

Adım Adım Entekre

A+A-

İnsan bazen bazı konuların üzerin yürütüğü ön görülerin doğru çıkmasına gerçekten üzülüyor. Bundan yaklaşık bir yıl önece 10.03.2013 tarihinde Din Eğitiminden Korkan Yok Dini Başka Yönlere Kullanan Zihniyetlerden Çekinenler Var başlıklı bir köşe yazısı yazmıştım değerli dostlar.

 Bugün ise baktığım zaman nekadarda haklıymışım diyorum. Nedeni ise açık ve ortada. Dün sabahtan gazeteleri önüme okumak için aldığım zaman bir yerel gazetemizin manşeti hemen gözüme çarptı. Manşet “180 koli din kitabını sahiplenen olmadı”. Okumaya başladım hemen ilgiyle ilgili haberi. Haber  şu şekilde değerli dostlar.

 Ülkemize 180 koli din kitabı geldi ve bu kitapları ne Milli Eğitim ve Gençlik SporBakanlığı ne de KTÖS sahiplendi. Bakanlığa kitaplar nereden geldi diye sorulduğu zaman Milli Eğitim ve Gençlik SporBakanı sn.Mutlu ATASAYAN 180 koli din kitabından haberi olmadığını söyledi. Öte yandan kitaplar ile ilgili konu ise KTÖS Genel Sekreteri sn.Şener ELCİL’e sorulduğu zaman kitapları TC Lefkoşa Büyük Elçiliği’nin  baskısı ile adaya sokulduğunu ve aynı zamanda’da bakanlığa baskı yapılarak bu kitapların adamıza iki parti halinde sokulduğunu birinci parti kitabın iki ay önce adamıza geldiği bilgisine ulaştığını söylüyor ve bu kitapların yaz aylarında düzenlenecek olan kur’an kurslarında dağıtılmak üzere getirildiğini söylüyor ve ekliyor biz bu kitapları dağıttırmayız.

 Evet değerli arkadaşlar bir yıl önce yazdığım yazıdan yola çıkarak çekincelerimi sizle paylaşmıştım bugün böylesi bir konun gündeme geleceğini biliyormuş gibi yukarıda da yazdığım gibi insan bazen üzülüyor gerçekten ileriyi görebildiği için. Ben bu yaşanan olayın Türkiyede  yapılan açılımlarla ilgili olduğunu düşünüyorum ve gün geçtikçe bu yaşadığımız olaylar sıklıkla önümüze geleceğine inanıyorum bu zihniyetin tamamen Türkiye ile entekre olmak için enpoze edildiğini düşünüyorum değerli dostlar.      

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.