1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Afet ve Acil Durum Yönetimi Sertifika Programı tamamlandı
Afet ve Acil Durum Yönetimi Sertifika Programı tamamlandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Sertifika Programı tamamlandı

Sivil Savunma, Afet ve Acil Durumlara Milli Hazırlık Tatbikatı öncesinde, bakanlık, kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve yardımlaşmayı artırarak ülke kaynaklarının verimli kullanılmasını gerçekleştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

A+A-

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti imkanlarının maksimum düzeyde kullanılacağı "Sivil Savunma, Afet ve Acil Durumlara Milli Hazırlık Tatbikatı" öncesinde, bakanlık, kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve yardımlaşmayı artırarak ülke kaynaklarının verimli kullanılmasını gerçekleştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Tatbikat öncesinde; bakanlık, kurum ve kuruluşlara yönelik 25-27 Mart 2015 tarihleri arasında " Afet ve Acil Durum Yönetimi Sertifika Programı" düzenlendi.

"Afet ve Acil Durum Yönetimi Sertifika Programı"na, Başbakanlık, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı,Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Polis Genel Müdürlüğü, Merkez Kaymakamlığı, Gazimağusa Kaymakamlığı, Güzelyurt Kaymakamlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi, Gazimağusa Belediyesi, Meteoroloji Dairesi, Karayolları Dairesi, Orman Dairesi ve Girne Amerikan Üniversitesi Acil  Yardım Afet Yönetiminden temsilciler katıldı.

Toplam 36 kişinin katıldığı sertifika programının ardından, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'nda bugün (27 Mart 2015) düzenlenen  törenle katılımcılara sertifikaları verildi.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, 28-29 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek "Sivil Savunma, Afet ve Acil Durumlara Milli Hazırlık Tatbikatı"nın ardından; elde edilecek veriler ışığında ülkemizde bütünlüklü afet ve acil durum yönetim organizasyonun ve işleyiş mekanizmasını paydaş kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleriyle yeniden yapılandırılacağını vurgulandı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.