İbrahim Çakırdağ

İbrahim Çakırdağ

Ortam Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Ahkam Kesmek…

A+A-

Bu ülkede var oluş kavgası veriyoruz. Kavga büyüktür. Kavga artarak devam edecektir. Yönetim ne yapıyor? Onlar ahkâm kesiyor. Şov yapmayı biliyorlar. Sözde yönetim çareyi özelleştirmede görüyor. Özelleştirme çare değildir. Kurumlarımızı peşkeş çekenler bunlar değil mi? Bu nasıl anlayıştır? Halkımız onurlu bir direniş sergiliyor. Emekçiler onurlu bir duruş sergiliyor. Ne acıdır ki ülke talimarlarla yönetiliyor. Gerçek bu değil mi? Halkla dalga geçiyorlar. Verilen sözler nerededir? Verilen sözlerin tersini yaptılar. Dayatma paketlere umut bağladılar. Sorunlar karşısında tavrımızı ortaya koyacağız. Hep birlikte direneceğiz? Gün birlikte hareket etme zamanıdır. Güçlerimizi birleştireceğiz. Sendikal birliktelik sağlanmalıdır. Bu yönetim bildiği duayı okuyor. Uyarıları ve eleştirileri hiçe sayıyorlar. Sendikaları dikkate almıyorlar. Bu olacak iş mi? Bir usta bir memleket zihniyeti ile hareket ediyorlar. Bu gidişe dur demeliyiz. Bu sakat yönetimden kurtulmalıyız. İstifa edeceklerine nutuk atıyorlar. Pembe tablolar çiziyorlar. Ülke çirkef yatağını andırıyor. Toplum önünü göremiyor. Siyasi irade elimizden alınmıştır. Önemli olan siyasi iradeyi elimize almaktır. İpler Ankara’nın elindedir. Bizleri ilgilendiren kararlar Ankara’da alınıyor. Yönetim kime hizmet ediyor. Bir avuç çıkarcıya hizmet ediyorlar. Emekçiler için ne yaptılar? Çalışanlar için hangi adımı attılar? Kimin yüzünü güldürdüler? Amaçları toplumu bitirmektir. Bizleri eritmek istiyorlar. Kazanılmış haklara göz koyanlar kimlerdir? Hakları budamaya çalışmak ne derece doğrudur? Sosyal devlet anlayışı nerede? Polis devleti olmadık mı? Ülkemizde yasalar ayaklar altına alınıyor.

Ülkeyi yaşanmaz hale getirdiler.

Halk iradesini hiçe saymak nerede görüldü? Köle olmak istemiyoruz. İnsanca ve hakça bir düzende yaşamak istiyoruz.

Ülkede yaşam koşulları ağırlaşmıştır. Çalışanlar ve emekçiler zor durumdadır. Zamlar ise başını aldı gidiyor. Emekçiler nasıl geçinecek? Keyfi adımlar atılmıyor mu? Partizanca istihdamlar yapılmıyor mu?  Zor bir süreçten geçiyoruz. Bizleri çetin günler bekliyor. Bir tarafta kaos öte tarafta şov.

Gidişat kötüdür. Nereye gidiyoruz? Yönetim her alanda başarısızdır. Sorunlar can yakmaktadır. Bunlardan ne beklenir? Bunlardan bir şey beklemek saflık olmaz mı? Bunlar kukladır. AKP ye yağ çekmeyi biliyorlar. Sorunları kim çözecek? Ne zaman çare üretecekler? Kendi evimizin efendisi olmak hakkımız değil mi? Kendi kendimizi yönetmek istiyoruz. Bu ülke bizimdir. Ülkemize sahip çıkacağız. Asla göç etmeyeceğiz. Mevcut sorunlar bu yönetimi ilgilendirmiyor. Sorunları çözmek hükümetlerin görevidir.

Bu nasıl yönetimdir? Böyle yönetim anlayışı olmaz. Bu yönetim neye yarar? Söylesenize…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.