1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Akansoy: "Krizi çözecek adımlar, ancak acı reçetelerle mümkündür"
Akansoy: "Krizi çözecek adımlar, ancak acı reçetelerle mümkündür"

Akansoy: "Krizi çözecek adımlar, ancak acı reçetelerle mümkündür"

İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy, Yenierenköy Belediyesi’nde bir kriz yaşandığını ve görevlerinin bu krizi çözecek adımları atmak olduğunu belirterek, "ancak bu acı reçetelerle mümkündür" dedi.

A+A-

BES Başkanı Ulus Arpalıklı da, çalışanların zarar görmeyeceği her adımı destekleyeceklerini belirterek, sorunları çözecek her diyaloğa hazır olduklarını ifade etti.

İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy, bugün Cumhuriyet Meclis’i önünde eylem yapan Yenierenköy Belediyesi çalışanları temsilcileri ve BES yetkililerini Meclis’te kabul ederek, belediyede yaşanan sıkıntıları görüştü.

Görüşmenin ardından basına açıklama yapan Akansoy, Yenierenköy Belediyesi’ndeki sıkıntıları ve yaşanan durumu değerlendirdiklerini belirterek, belediyenin sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması ve halka kesintisiz hizmet vermesi gerekliliğini görüştüklerini kaydetti.

Akansoy, Belediye’de sıkıntılar bulunduğunu, ekonomik kriz yaşandığını ve çalışanların haklı olduğunu belirterek, "Bize düşen görev krizi çözecek adımları atmaktır, ancak bu acı reçetelerle mümkündür" ifadelerini kullandı ve bu konuların sonucunun tüm taraflarla bakanlıkta yapacakları çalışmaların ardından belirleneceğini söyledi.

Amacın huzurlu bir çalışma ortamı ve sürdürülebilir bir hizmet ortamı yaratılması olduğunu vurgulayan Akansoy, bu çerçevede gerekli çalışmaların yapılabilmesi için BES'ten 10 gün zaman istediğini söyledi.

Akansoy, Belediyeler Değişiklik Yasa Tasarısı ile ilgili çalışmanın tamamlandığını ve belediyelerle ilgili gerekli adımların atılacağını da belirterek, ancak bu değişikliklerin Yenierenköy Belediyesi’ndeki krizi gidermeye yönelik olamayacağını buradaki sorunların ayrı yapacakları çalışmalarla giderileceğini kaydetti.

İstişare içerisinde olacaklarını ve hep birlikte bazı şeylere hazırlıklı olacaklarını ifade eden Akansoy, görevlerinin çalışanları kısa vadeli rahatlatma ve gerekli ödemeleri alma yanında acil tedbirleri almak olduğunu dile getirdi.

Akasoy, bir soru üzerine; 12 köyde 5 bin 650 nüfusa hizmet veren belediyede 117 çalışanın bulunduğunu ifade ederek, nüfusa göre bu sayının 60-70 olabileceğini kaydetti.

BES Başkanı Ulus Arpalıklı da, Akansoy ile yaptıkları görüşmenin ardından Meclis önünde basına yaptığı açıklamada, sorunu çözecek adımların destekçisi olacaklarını ancak çalışanların her zaman yanında duracaklarını belirtti. Arpalıklı, çalışanların zarar görmeyeceği bir şekilde, herşeye destek vereceklerini vurguladı.

BES Genel Sekreteri Mustafa Yalınkaya da, Akansoy ile özelde Yenierenköy Belediyesi genelde diğer belediyelerdeki sorunları görüştüklerini belirterek, istediklerinin belediyede sürdürülebilir  bir yapı ve kesin, samimi bir çözüm olduğunu vurguladı.

Görüşmenin ardından eylem olaysız tamamlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.