1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Akansoy'dan Tunalı'ya yanıt
Akansoy'dan Tunalı'ya yanıt

Akansoy'dan Tunalı'ya yanıt

Akansoy, basına yansıyan '' Özel Sektör Yangın Yeri" şeklindeki demecinden dolayı Genç İşadamları Derneği tarafından yapılan açıklamaya, sosyal medya hesabından yanıt verdi.

A+A-

İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy, basına yansıyan '' Özel Sektör Yangın Yeri" şeklindeki demecinden dolayı Genç İşadamları Derneği tarafından yapılan açıklamaya, sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Akansoy, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'' Basına yansıyan "Özel Sektör Yangın Yeri" şeklindeki demecimin üzerine GİAD'ın açıklamasını okudum. Bu söylemi kullandığım için üzüldüklerini ifade etmişler. Herşeyden önce şunu söylemekte fayda görüyorum, bizim bakanlık olarak herhangi bir probleme yaklaşımımız, o meseleyi en yüksek kamu yararına, halkımızı mutlu edecek biçimde çözmektir. Özel sektör yangın yeri" dediğimiz zaman bu sadece emekçi kesim için söylenmiş bir söz değildir. Bugün yasalara uyan ve işini dürüst biçimde yapan birçok işletme, kayıt dışı işçi çalıştıran, vergi dahi ödemeyen birçok diğer işletme ile haksız bir rekabet içine sokulmuştur. Devlet, eğer yasalara uyan vatandaşların, sırf bu yüzden mağdur olmasına göz yumarsa, yasadışılık özendirilmiş olur. Özel sektör bu sebeple de yangın yeridir ve buna ek olarak özel sektör çalışanlarının iş güvencesi olmadan, yatırımları yapılmadan, hukuksuz koşullarda çalışmaları da bu yangının büyük bir parçasıdır. Tüm bunların fazlasıyla farkındayız ve bunları bilerek bu göreve geldik. Bakanlık olarak gerek denetimler, gerekse yeni yasa çalışmaları çerçevesinde bu sorunlara çare üretmek için yoğun biçimde çalışıyoruz. Kutuplaşmalar, çözümlerin değil problemlerin bir parçası olmayı getirir. Biz tüm ilgili sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde çalışmaya hazırız, ancak kimse de bizden var olan sorunlara gözümüzü kapatmamızı beklemesin.''

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.