1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Akıncı: "Kıbrıs'ta barışı elbirliğiyle kuralım"
Akıncı: "Kıbrıs'ta barışı elbirliğiyle kuralım"

Akıncı: "Kıbrıs'ta barışı elbirliğiyle kuralım"

Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği (KTMMOB) Elektrik Mühendisleri Odası yeni yıl resepsiyonu düzenledi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs sorununu çözmek için sürdürülen mücadeleyi başarıya götürmenin herkesin boynunun borcu olduğunu ifade ederek, "2016 yılını; Kıbrıs'ta artık geçmişin acılarını bir yana bırakacağımız, gelecek belirsizliğinden genç kuşaklarımızı kurtaracağımız, yeni ve umut dolu bir başlangıç yılı yapmak hepimizin vazgeçilmez arzusudur" dedi.

Akıncı, Kıbrıs Türk toplumu gibi Kıbrıs Rum toplumunun da aynı duygularla bu yıla başlamış olmasını temenni ederek, KTMMOB ve odaların Güneydeki muhataplarının da Kuzeydeki meslektaşları kadar çözüm çabalarına omuz vermesini, bu çabaya emek ve alınteri dökmesini diledi, "elbirliğiyle bu güzel geleceği bu toraklara hep birlikte taşıyalım" diye konuştu.

Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği (KTMMOB) Elektrik Mühendisleri Odası yeni yıl resepsiyonu düzenledi.

Lefkoşa Elysium Parkta düzenlenen resepsiyona Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Ömer Kalyoncu, Tarım Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Erkut Şahali ve diğer davetliler ile üyeler katıldı.

Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Mert Girgen resepsiyonda yaptığı açılış konuşmasında, Odanın geleneksel olarak düzenlediği yeni yıl kokteyline katılanlara teşekkür etti, yeni yılın ülkeye huzur ve barış getirmesini temenni etti.

KTMMOB Başkanı Ahmet Hüdaoğlu da, yeni yılın ülkeye ve halka başarı mutluluk barış getirmesini diledi.

Tarım Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Erkut Şahali de, ülkeye, halka ve Oda üyelerine harika bir 2016 geçirmesi dileğinde bulundu.

Başbakan Ömer Kalyoncu da, Odada yer alan gençlerin fazlalığına işaret ederek, bunun ülkenin  geleceği açısından önemli olduğunu belirtti. Kalyoncu, dünyanın yarış dünyası haline geldiğine dikkat çekerek, bu yüzden ülkede daha çok birlikteliğe ve bütünleşmeye ihtiyaç olduğunu ifade etti, ülkeye barış dolu yıllar diledi.

Meclis Başkanı Sibel Siber de, herkese başarılı sağlıklı huzurlu bir yıl diledi, "Birbirimize destek olalım, güzel bir gelecek bizim olacak" dedi.

AKINCI

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, "2016; adamızın geleceği açısından son derece önemli bir yıl olmaya adaydır" diyerek, Kıbrıs'ta barışı elbirliğiyle kurma çabası içinde olduklarını belirtti.

Akıncı, sivil toplum örgütleri arasında EMO'nun çok güzide yeri olduğuna ve KTMMOB içerisindeki kardeş odalar ile birlikte ülkede, adada barışı kurma mücadelesinde önemli mihenk taşı konumunda olduğuna işaret etti.

Odaların Kıbrıs Türk halkının mücadelelerinde, çağdaşlaşma, gelişme ve ileriye gitme uğraşlarında her zaman katkıda bulundukları gibi barış mücadelesinde de her zaman olumlu katkılarda bulunduğunu ifade eden Akıncı, odaların önümüzdeki süreçte de katkılarını esirgemeyeceğine yürekten inandığını, emin olduğunu söyledi.

Akıncı, "Bu mücadeleyi başarıya götürmenin herkesin boynunun borcu olduğunu" ifade ederek, şöyle devam etti:

"2016 yılını; Kıbrıs'ta artık geçmişin acılarını bir yana bırakacağımız, gelecek belirsizliğinden genç kuşaklarımızı kurtaracağımız, yeni ve umut dolu bir başlangıç yılı yapmak hepimizin vazgeçilmez arzusudur.

Temenni ederim ki; Kıbrıs Türk toplumu gibi Kıbrıs Rum toplumu da aynı duygularla bu yıla başlamış olsun aynı duygularla çözüm ve barış amacına hep birlikte ulaşalım.

Temenni ederim ki; KTMMOB ve odaların Güneydeki muhatapları Kuzeydeki meslektaşları kadar bu çabaya omuz versinler, bu çabaya emek ve alınteri döksünler, elbirliğiyle bu güzel geleceği bu toraklara hep birlikte taşıyalım."

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bu düşüncelerle tüm oda üyelerine ve vatandaşlara güzel mutlu bir yeni yıl dileyerek, 2016'nın ada halkları ve bölgeye barış mutluluk ve huzur getirmesi temenni etti.

1452333629.jpg

1452333630.jpg

1452333631.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.