1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Akıncı, TBK Gaziler Derneği heyetini kabul etti
Akıncı, TBK Gaziler Derneği heyetini kabul etti

Akıncı, TBK Gaziler Derneği heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Akıncı, Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği’nden bir heyeti kabul etti.

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yürütmekte oldukları müzakere sürecinde önemli aşamalara doğru gideceklerini öngördüğünü söyledi. Akıncı, hedeflerinin Kıbrıs’ta her iki halkın da huzur, barış, eşitlik ve güvenlik içinde yaşayabileceği yeni bir durumu yaratmak olduğunu dile getirdi ve bunun yıllardan beri adının konulduğunu, iki toplumlu iki kesimli federatif sistem olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Akıncı,  Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği’nden bir heyeti kabul etti.

Saat 11:00’de gerçekleşen kabulde konuşan Dernek Başkanı Hacı Işık, Akıncı’nın Cumhurbaşkanlığı görevinin hayırlı olmasını diledi.

Akıncı’nın yoğun çalışmalarını takip ettiklerini ifade eden Işık, “Duruşunuzla, kişiliğinizle, geçmişteki icraatlarınızla Cumhurbaşkanı’nın ötesinde bir Mustafa Akıncı olarak sizi takdir ediyoruz” dedi.

Akıncı’ya “hayırlı olsun” dileklerini iletmek için nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getiren Işık, toplumsal bazı sorunları da Akıncı’ya aktarmak ve bunlarla ilgili ne yapılabilir konusunda görüş alış verişinde bulunmak istediklerini dile getirdi.

AKINCI

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, ziyaretin memnuniyet verici olduğunu söyledi ve hangi makamda olursa olsun toplumun örgütleriyle bir araya gelmek ve görüş alış verişinde bulunmanın her zaman vazgeçilmez ilkeleri olduğunu dile getirdi.

Bunun geçmişte de böyle olduğunu ve bundan sonra da böyle olacağını ifade eden Akıncı halkın  değişik kesimlerinin bağrından çıkmış örgütlerle görüş alış verişinde bulunmanın yararlı olduğunu belirtti. Akıncı, “Sizin temsil ettiğiniz camianın düşüncelerini duygularını görüşlerini her zaman almayı arzu ederim. Dolayısıyla bu ziyaretin gelecekte de devamını gelmesini dilerim, bu diğer sivil toplum örgütleri için de geçerlidir” diye konuştu.

Yürütmekte oldukları müzakere sürecinde önemli aşamalara doğru gideceklerini öngördüğünü belirten Akıncı, hedeflerinin Kıbrıs’ta her iki halkın da huzur, barış, eşitlik ve güvenlik içinde yaşayabileceği yeni bir durumu yaratmak olduğunu dile getirdi ve bunun yıllardan beri adının konulduğunu, iki toplumlu iki kesimli federatif sistem olduğunu söyledi.

Akıncı, bunun altını doldurmak gerektiğini ve her iki toplum da gönül huzuruyla onay verebileceği bir tablo ortaya çıkarmak gerektiğini, çabalarının bu yönde olduğunu kaydetti.

Akıncı, bu yönde ilerlerken sivil toplum örgütleriyle de bir platformda buluşup zaman zaman onlarla  bir iletişim içinde olmak ve bu süreci el birliğiyle yürütmenin temel hedeflerinden bir  tanesi odluğunu vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.