1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Akıncı: "Tüzük yapmak yetmez, uygulamak ve denetlemek de gerekir"
Akıncı: "Tüzük yapmak yetmez, uygulamak ve denetlemek de gerekir"

Akıncı: "Tüzük yapmak yetmez, uygulamak ve denetlemek de gerekir"

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı başkanlığındaki trafik gündemli olağanüstü Bakanlar Kurulu sona erdi.

A+A-

Gözde Süreç Sarı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın çağrısıyla trafik gündemiyle olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulu yaklaşık bir saat sürdü.

Bakanlar Kurulu toplantısının tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı basına açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanına Başbakan Hüseyin Özgürgün eşlik etti.

“ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER VAR”

Cumhurbaşkanı Akıncı, konuşmasının başında dün meydana gelen trafik kazasının acısını yüreklerinde taşıdıklarını belirtti. Bu acıların bir daha yaşanmamasının sağlanması adına alınması gereken tedbirler, yapılması gereken çalışmalar bulunduğunu ve alınan kararların uygulanması için de denetimin gerektiğini söyledi.

“KİMSE SİYASİ PRİM PEŞİNDE KOŞMAMALI”

Akıncı, “Acımız ortaktır. Böylesi bir olaydan kimse siyasi prim peşinde koşmamalıdır. Böyle bir olaydan ancak acı duyulur ve bu acılar üstünden sonuç üretmek, toplumumuzun benzeri acıları yaşamamsı için neler yapmak gerektiği üstüne kafa yormak, tedbirler düşünmek ve bu tedbirleri yaşama geçirmenin olması gerekiyor gündemimizde. Bu anlayışla bu toplantıyı rica ettim” dedi.

Akıncı, hükümetin aldığı 5 ton üzeri araçların trafikte seyir saatlerini sınırlandıran karara da değinerek, bu kararın uygulanması ve sıkı bir şekilde denetiminin yapılması gerektiğini belirtti.

“KRİZ MASASI OLUŞTURULMALI”

Toplantıda hükümete bazı önerilerde bulunduğunu söyleyen Akıncı, trafikle ilgili bir Kriz Masası oluşturulması konusunun Bakanlar Kurulu tarafından değerlendirilmesini istediğini kaydetti.

Akıncı, saatlerin geri çekilmemesini, çocukların henüz hava aydınlanmadan okul yoluna düşmelerini “başından beri pek içine sindiremediğini” söyleyerek, bu konuyu da hükümetin gündemine getirdiğini belirtti.

“ACIMIZ ORTAK”

“Bu acımız ortaktır. Cumhurbaşkanı’nın, hükümetin meclisin, sendikaların, ailelerin tüm toplumun ortak acısıdır. Elbette ateş en çok düştüğü yeri yakar, ama toplumsal acı paylaşıldıkça azalır” diyen Akıncı, bu acıların bir daha yaşanmaması, asgariye düşürülmesinin ortak hedef olduğunu söyledi.

Akıncı, “Temenni ederim ki alınacak tedbirler ve atılacak adamlarla, kararların uygulanmasını sıkı bir şekilde denetlemekle bu amaca ulaşmalıyız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum