1. HABERLER

  2. TÜRKİYE HABERLERİ

  3. Alaca Sağlık Çalışanları Şiddeti Kınadı
Alaca Sağlık Çalışanları Şiddeti Kınadı

Alaca Sağlık Çalışanları Şiddeti Kınadı

Alaca Devlet Hastanesi personeli, son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik olarak yaşanan şiddet nedeniyle 30 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı.

A+A-

Alaca Devlet Hastanesi personeli, son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik olarak yaşanan şiddet nedeniyle 30 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı.

Devlet Hastanesi önünde toplanan hastane çalışanları, bir basın açıklaması yaptı. Ülkenin güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşabilmesi adına 700 bin kişilik sağlık çalışanlarıyla vatandaşların sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensupları olduklarını söyleyen Alaca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Metin Karan, "Sunduğumuz hizmetin hakkaniyeti, niteliği ve herşeyden önce sürdürülebilirliği için bu açıklamayı temsil ettiğimiz sağlık camiası adına medyamız aracılığı ile sizlerin takdirine sunuyorum. Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Opr. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, "Sağlık ve Şiddet" kelimelerinin sıkça yanyana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız. Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağılığınızı emanet ettiniz. Bizlerde bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkartmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilemeyecek nitelikte gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz. Ülkemizi sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışına taşıyan bu büyük başarı sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olmayacaktır. Şifa sunan ellerin sahipleri her gün yastığa başını koyarken sağlığınız için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapayamıyor. Bundan emin olunuz. Ne varki üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır. Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin duaları ve desteği ile ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki, şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor. Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz." dedi.

Alaca Sağlık Çalışanları Şiddeti Kınadı

Alaca Sağlık Çalışanları Şiddeti Kınadı

Alaca Sağlık Çalışanları Şiddeti Kınadı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.