1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Albayrak: "Adayımızın arkasındayız"
Albayrak: "Adayımızın arkasındayız"

Albayrak: "Adayımızın arkasındayız"

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Milletvekili Arif Albayrak, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Ceren ERCİH 

 Parti olarak Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı, Sibel Siber’i desteklediklerini ve arkasında olduklarını belirten Albayrak, partinin güler yüzlü siyasete ihtiyacı olduğunu ifade etti. 

“PARTİ OLARAK ARKASINDAYIZ” 

Cumhurbaşkanlığı seçimine birkaç ay kala oldukça önemli bir süre zarfına girildiğini söyleyen CTP-BG Milletvekilli Arif Albayrak, Cumhurbaşkanı’nın ülke geleceği açısından önemli bir temel olduğuna vurgu yaptı. Albayrak, şunları kaydetti; “Elbette ki, güçlü adayların yarıştığı bir seçim olacak. Karmaşık bir seçim olacak çünkü milletvekili ve belediye seçimlerinden biraz daha farklıdır. Kendi partimizin dört elle sarıldığı bir adayı var. Diğer adaylardan farklı özelliği olan bir aday, biz parti olarak adayımızın arkasındayız.” 

“SİYASİ YAKLAŞIMI ÖRNEK OLARAK SUNABİLEN BİRİ” 

Parti olarak destekledikleri Cumhurbaşkanı adayının diğer adaylardan farklı olduğunu söyleyen Albayrak, Siber’in diğer adaylardan fakını ise şu sözlerle özetledi; “Kendi uzlaşmacı kişiliği münasebeti ve kadın oluşunun getirdiği diğer avantajlarla farklı bakış açısını bugüne kadarki siyasi hayatında topluma göstermekte. Siyasetin gülen yüzüdür. Topluma, birazcık nefes alınabilecek siyasi yaklaşımı da örnek olarak sunabilen bir kişidir.” 

“KIBRIS’IN SIKINTISINI NLAYIP DOĞRU LİMANI HEDEFLEMELİYİZ” 

Askıya alınan Kıbrıs müzakerelerini yorumlayan CTP’li milletvekili uzlaşı süreciyle ilgili şunları kaydetti; “Her toplantıda, her konferansta her köy kahvesi konuşmalarında eğer siz bir çakıl taşı bile vermeyiz, biz barışı istiyoruz ama bunu yapmayız noktasında karşı tarafı da ötekileştirerek konuşursanız, varacağınız liman zaten bellidir. Biz o limanı hedef göstermediğimiz için böylesi çözüme ve barışa yürekten inanan ve geniş yığınlarında desteklediği bir lidere ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Adayların hepsi değerli insanlar, her birinin artıları eksileri var, ancak burada hedef kendi toplumu ile barışık siyasi olarak her insana eşit mesafede duran, gerçekten Kıbrıs’ın ciddi anlamda sıkıntısını algılayıp barış ve çözüm noktasında doğru bir limanı hedeflemek olmalıdır.” 

“BU HÜKÜMET ORTAKLIK HÜKÜMETİDİR” 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Milletvekili Arif Albayrak sözlerini şöyle tamamladı; “Ümit ederim ki hayatı kolaylaştırma kapasitesine dair hükümetimiz de daha çok şeye sahip olur. Unutmayalım ki bu hükümet ortaklık hükümetidir. Bazı sıkıntılar topluma yansıyorsa bilmelidirler ki bu ülkede seçeceklerse bir partiyi tek başına iktidara getirmeliler. Ak koyun, kara koyun o zaman ortaya çıkar.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.