1. YAZARLAR

  2. Levent Özadam

  3. Allah kimseyi siyasetçinin eline düşürmesin
Levent Özadam

Levent Özadam

Haberdar Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Allah kimseyi siyasetçinin eline düşürmesin

A+A-

Dünkü bahçıvanlık maceramız çok beğenildi.

Hani şu kafa izni yapıp, kendimi doğaya verdiğim günün hikayesi…

İnanmayacaksınız ama bahçelerinde bakım yapmamı isteyen dostlar bile oldu…

Bir kez daha altını çizerek tavsiye ediyorum…

Ara sıra işi gücü ekin, doktordan bir uyduruk rapor alın ve kendinizi doğaya adayın…

Ama dozajını da kaçırmayın!

Biz istediğimiz kadar hayatı gırgıra alalım, yaşadığımız gerçekler burnumuzun dibinde seyrediyor.

Hayatından şikayet edenler artık sadece muhalefet, sivil toplum örgütleri ya da vatandaş değil!

İktidarın vekilleri de zaman zaman gerçekleri öyle bir güzel ifade ediyorlar ki onlara helal olsun derken, sonra da ekliyoruz, ha keşke bunları bakanlık koltuğunda oturduğunuz zaman da dile getirebilseydiniz diye.

Bu konuda son bombalar Hasan Taçoy’dan geldi…

Cesur itiraflarda bulunan eski bakan Taçoy, “Allah kimseyi siyasetçinin eline düşürmesin’ diye sitem etti…

Sitemi, kendi de dahil tüm siyasilereydi…

Tek başına iktidar olmanın gücünü kullanamadığını ya da yanlış kullandıklarını söylemekten kaçınmayan Taçoy, işlerin doğru gitmediğini ifade ederek, aslında anketlerde siyasetçilerin niçin en güvenilmez kişiler çıktığının da cevabını veriyordu…

Yapılan istihdamlara da tepki koyan Hasan Taçoy, artık 90’lı yıllarda olmadıklarını, ve gereksiz istihdam yapma lükslerinin de bulunmadığını vurguladı…

Taçoy ve parti içi muhalefette olan vekiller başkanlarına kızdıkları için böyle konuşuyor olabilirler, ama bu bile cesaret isteyen bir konu olduğu için bizce önemlidir.

Ve biz biliriz ki, başbakan da dahil, bir çok bakan da icraatlarının yeterli olmadığını içlerinden geçirmektedir.

Ülke yıllardır kasaba politikaları ile kasaba politikacıları tarafından yönetilmiştir.

Ama bu politikalar artık duvara toslamış ve siyasi ranta çevrilemez olmuştur.

Taçoy’un da dediği gibi, ‘seçimde verilen sözler misafirliğe gidildiğinde kapıya asılan ceket gibidir’ ama, ev sahipleri de o ceketin sahiplerini çok iyi analiz etmekte ve sabırsızlıkta hesap gününü beklemektedir.

Avcı: Ankara’nın kilidi biziz

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, Ankara hükümeti ile ilişkilerde en iyi konumda bulunan partinin kendileri olduğunu söyledi.

Avcı, hükümetin derdini anlatma özrü bulunduğunu ve bunun da ikili ilişkilerde sorun çıkardığını, partilerinin iktidarda olmasıyla bu sorunun çözüleceğini ifade ederek koalisyona talibiz mesajını verdi.

Başbakan İrsen Küçük’ün de koalisyona sıcak baktığını ve geçmişte bu konuda görüştüklerini belirten Turgay Avcı, ancak parti içi dengeler sorunu nedeniyle bunun gerçekleştirilemediğini söyledi.

Gözler Meclis Başkanlığı seçiminde

10 Ekim’de toplanacak olan Cumhuriyet meclis genel kurulu yeni dönem meclis başkanını da seçecek.

UBP’nin şimdiki başkan Hasan Bozer’i bir kez daha aday göstereceği ve bu konuda grup kararı aldığı belirtilirken, yine UBP içinden kaynaklar bir kez daha UBP grup kararına tüm vekillerin sadık kalmayacağını iddia ediyorlar.

UBP’nin bu konuda en az 7 fire vereceği söylenirken, seçim sonuçlarının ikinci tura kalacağına kesin gözüyle bakılıyor.

KB 430 plakalı araç!

Önceki gün Girne’ye doğru gidiyorum.

Karşı yönden gelen araçlar sürekli selektör yaktığı zaman biraz ilerde ne olduğunu hepiniz bilirsiniz.

Birkaç yüz metre sonra da gördük ki elinde radarla trafik polisleri hız ölçüyorlar.

Tabi ki her kesin bundan haberi önceden olduğu için kimseyi hızdan yakalayamıyorlar.

Polislerin elindeki radara biraz da gülerek bakıp geçtik.

20 saniye geçmedi ki KB 430 plakalı kırmızı renk bir spor araç, öyle bir hızda bizi geçip gitti ki, siz deyin 180, ben diyeyim 200 km hızla…

Bu arada radar olduğunu karşıdan gelen araçlara sinyal veren araç sürücüleri acaba kendi kendilerine hiç soruyorlar mı?

İyi mi yapıyorlar, yoksa kötü mü?

levent.20111001011336.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Eşref ÜNLÜSOYER, evden işe, işten eve devletin aracı ile seyahat etmeniz bakanlığınızdan bazı müdürlerin tepkisine neden oluyor. Bilirsiniz müdürlere makam aracı tasarruf tedbirleri nedeniyle yasaklandı. Göze batmamanızı salık veririz.

Sayın Kemal DÜRÜST, yeni atanan spor dairesi müdürü epey tepki aldı ama, bu kişinin müdür yapılması için kimden baskı ve talimat geldi biz öğrendik. İddiaya gireriz ki yükseklerdeki kişiyi açıklayamazsınız.

Sayın Ertuğrul HASİPOĞLU, Güzelyurt’da selden zarar görenlerin tazminatlarının ödenmesi için 10 güne kadar halledeceğim demişsiniz. Ancak aradan 25 gün geçmiş, her hangi bir hareket yokmuş. Bölge sakinleri hatırlatmamızı rica etti.

Sayın Ali Çetin AMCAOĞLU, Tarım Fuarı’nda Hayvancılar Birliği’nin standını gezerken birliğinin gazetesini elinize almış ve manşeti görünce gazeteyi bırakıp oradan hızla uzaklaşmışsınız. Bu hareketiniz biraz yadırganmış, bilesiniz.

Sayın Hasan BOZER, 10 Ekim’de çok büyük ihtimalle ikinci kez meclis başkanı seçileceksiniz ama yapılan bazı kulislere dikkatiniz çekiliyor. Seçim gününde muhalefet oylarına ihtiyacınız olacak gibi görülüyor.

Sayın Şerife ÜNVERDİ, Mimoza otelde daha tahliye işleri tamamlanmadan yeni sahibinin belli olduğu iddia ediliyor. Kim olduğunu bilmiyorsanız birkaç güne kadar burada okursunuz.

Sayın Ferda SELÇUK, hastanede vefat eden bir hasta konusunda adınızın da geçtiği bazı şikayetler aldık. Önümüzdeki hafta bu konuda bir görüşme yapmamız gerekecek sanırız.

Sayın Mehmet ADAHAN, Vadili bu yıl bereketli yağmurlardan en fazla nasibini alan bölgemiz olmuş. Ancak dün bereket fazla olunca, evlerin içine kadar girmiş. Fazlasını bize gönderin tatlı su parası ödemekten bütçemiz çökmek üzere…

Sayın Kadri FELLAHOĞLU, mesajlarımız sayesinde dün akşam ki tiyatro oyununa gitmeyen bir okurumuz biletini size bağışlamış. Yine dört ayak üstüne gittiniz değil mi?

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, vatandaş olmayan Türkiyeli soydaşlarımıza sorgusuz sualsiz ev alma hakkı yönündeki açıklamalarınız heyecan yaratmış. Yasanın bir an önce çıkarılmasıyla atıl bekleyen çok sayıda gayrımenkulun  ekonomiye kazandırılacağı tahmin ediliyor.

Sayın Özlem AVCI, Danimarka’da valizleri taşırken belinizi incittiğinizi duyduk. Geçmiş olsun diyoruz. Ama işte şimdi de merak ettik o kadar ağır valizlerin içinde ne vardı diye? Bir yıllık kreasyonunuzu tamamladınız mı yoksa?

Sayın Buran ATAKAN, KTHY çalışanlarını yasal haklarının peşine düşmenin yanı sıra son zamanlarda artık bebek heyecanı da başlamış. Bu arada artık ev işlerini de öğrenmeniz iyi olacak değil mi?

Sayın Erdal ÖZCENK, Ahmet Karakaltal’ın vefatı nedeniyle başlatılan soruşturmanın gidişatı ve akıbeti epey merak ediliyor. Aileden ve bazı okurlardan baskılar geliyor, ama top sizin elinizde…

Sayın Ali SERDAR, Beylerbeyi’ndeki atıl durumdaki tarihi değirmeni işletme fikri epey cazip ama bakanlık binanın tamiri kararını almış. En azından isteğiniz bir işe yaradı, tebrik ederiz.

Sayın Koral BOZKURT, yeni yapılan iş merkezine hiç gecikmeden özürlü vatandaşlarımız için önlem alacağınızı memnuniyetle öğrendik. Teşekkür eder başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Sayın Erhan BAŞAY, bir hafta Londra’da kalınca ülkedeki gelişmelere Fransız kaldığınız söyleniyor. Ha keşke o zaman bir de Paris’den geçseydiniz. Biraz nostalji yaşardınız.

Sayın Alihan PEHLİVAN, yarınki havuz başı mangal partisi ev aldığınız için mi yoksa danışmanlık şerefine mi? Ancak danışmanlık için daha üç vakte ihtiyacınız olduğu söyleniyor. Falda öyle çıktı…

Sayın Mustafa AKÇABA, hastanelerde kullanılan morfinler konusunda sizden ses çıkmadı ama biz araştırdık. İlaçlarda bir sorun yok ayrıca 2013 yılına geçerliliğini koruyorlar. Kolay gelsin diyoruz.

Sayın Şahap AŞIKOĞLU, heyecanla sizden gelecek maili bekliyorum. Bana bir yemek tarifi verirseniz, ben de size bahçıvanlık üzerine tiyolar vereceğim…

Sayın Mustafa KAYMAKAMZADE, bayramlıklar konusundaki açıklamalarınız bazıları tarafından beğenilmedi. Açıklama yapacaklarmış, bekliyoruz bakalım nerede bir aksilik var…

 

Günün Fıkrası 

Kadın süslü püslü masayı hazırlıyor kocası iç çamaşırlarıyla dolaşıyormuş.

Kadın uyarmış;

- Pantolonunu bari giyseydin, misafirler her an gelebilirler

.- Olsun bacaklarımın ne kadar zayıf olduğunu görsünler ve bana iyi bakmadığını anlasınlar.

- O zaman donunu da çıkar sana iyi bakmam için bir neden var mı anlasınlar

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.