1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ALO 170 hattı devreye girdi!
ALO 170 hattı devreye girdi!

ALO 170 hattı devreye girdi!

İnşaat sektöründe kaçak müteahhitlik ve kaçak inşaat dönemi sona eriyor;

A+A-

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Kıbrıs’ın Kuzeyi’nde  sayıları gün geçtikçe artan hem müteahhitleri hem de konut  satın alan kişileri huzursuz eden “kaçak inşaat,kaçak işçi ve kaçak müteahhitlik” ile ilgili önlem almaya devam ediyor.

7 Kaçağın yaratıldığı mağduriyetten vatandaşın korunması amacı ile   geçtiğimiz haftadan itibaren “Alo 170 hattı” devreye girdi. Kaçak inşaatları, kaçak işçiyi  ve kaçak müteahhitliği önlemek için devreye giren, ‘ALO 170’ ihbar hattı ile kaçak müteahhitler ve inşaatlar tespit edilecek ve tespit edildikten sonra  ilgili yasa kapsamında uygulanması gereken cezai yaptırımlar uygulanacaktır.  Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitler Birliği, bu konuda belediyelere, kaymakamlıklara ve inşaat encümenine bildirilen inşaatları takip ve gözetim altında tutacaktır.

Yasaya göre  kayıtsız müteahhitlik yapanlara 5(beş) yıla kadar hapislik cezası ve asgari ücretin 20(yirmi) katına kadar para cezası verilebilecektir. Ayrıca dava sonuçlanana kadar da yapılmakta olan inşaatlar durdurulabilecektir. 

Cafer GÜRCAFER 
K.T.İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı

22-004.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.