1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Araç hırsızlığında yeni boyut!
Araç hırsızlığında yeni boyut!

Araç hırsızlığında yeni boyut!

Lefkoşa’da meydana gelen gümrüksüz mal tasarrufu suçundan dolayı Sercan Keser ile Yaşar Kösen isimli 2 kişi daha tutuklandı.

A+A-

Evrim Kamalı

Lefkoşa’da meydana gelen gümrüksüz mal tasarrufu suçundan dolayı Sercan Keser ile Yaşar Kösen isimli 2 kişi daha tutuklandı. Zanlılar dünLefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak haklarında 2 gün tutukluluk emri alındı.

Mahkemede mesele ile ilgili olguları aktaran polis memuru Mahir Türe, zanlılar Yaşar Kösen ve Sercan Keser’in , 09 Haziran 2015 tarihliLefkoşa’da meydana gelen gümrüksüz mal tasarrufu suçundan methaldar olduklarını söyledi. Türe, 8 Haziran 2015 tarihinde Hamitköy’de meydana gelen gümrüksüz mal tasarrufu suçu ile ilgili olarak yapılan soruşturmanın devamında alınmış olan bir bilgide zanlı  Yaşar Kösen’in kullanımında bulunan LA 574 plakalı aracın 15 Haziran 2014 tarihinde kaza sonrası pert olan bir araç olduğu ve konu aracın aynısının Güney Kıbrıs’tan çalınarak henüz tespit edilemeyen bir yerden KKTC’ye getirilerek  şasi numarası değiştirilip kullanılmakta olunduğu bilgisini aldıklarını söyledi.

Türe, bunun üzerine zanlı Yaşar Kösen’in Sanayi bölgesindeki işyerini ziyaret ettiklerini, orada bulunan zanlı Kösen’den mesele ile ilgili izahat istendiğinde suçunu itiraf ettiğini  ve konu aracın Hamitköy’deki ikametgahının bahçesi içerisinde park edilmiş vaziyette olduğunu beyan ettiğini ifade etti. Türe,  zanlı Kösen ile birlikte ikametgahının ziyaret edilerek konu aracın emare alınarak zapt edildiğini, zanlı Kösen’in aynı gün vermiş olduğu gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini  ve çalıntı aracı  üç dört ay önce Lefkoşa’da Cuma namazında tanışmış olduğu şuan ayni mesele ile Lefkoşamerkez karakolunda rimant emri gereği tutuklu bulunan zanlı Mohamed Ahmed Abdelghany Mahmoud’tan 7000 TL ye satın almış olduğunu itiraf ettiğini söyledi.

Türe, zanlı Kösen’in aracı almadan  daha önce , satın almış olduğu KKTC’de kayıtlı ve 15 Haziran 2014 tarihinde kaza yaparak perte çıkmış olan LA 574 plakalı aracın şasi numarası ile çalıntı aracın şasi numarasını değiştirmesi için zanlı  Sercan Keser ile anlaşıp bu suçu işlediğini itiraf ettiğini belirtti. Türe, aynı gün zanlı Sercan Keser ‘inde Lefkoşa’da tespit edilerek soruşturma maksatlı olarak şubeye celp edildiğini ve mesele ilgili izahat istendiğinde zanlı Kösen ‘in olayı anlattığı gibi anlatarak yapmış, olduğu şasi değişikliğini itiraf ettiğini, gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini söyledi.

Türe, konu araç üzerinde uzmanlar tarafından yapılan incelemede konu aracın üzerindeki şasi numarasının sonradan takılmış olduğunun teyit edildiğini açıkladı. Yapılan soruşturmanın akabinde ise zanlı Kösen ‘in gümrüksüz olarak tasarrufunda bulundurmuş olduğu aracın evraklarını yenileyebilmek için 24 Nisan 2014 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğüne kayıp araç evrakları hakkında şikayette bulunduğunu tespit ettiklerini söyledi. Mesele ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Türe, zanlıların 2 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar soruşturmanın geniş çaplı sürdüğünü belirterek zanlıların 2 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.