1. HABERLER

  2. TÜRKİYE HABERLERİ

  3. Ayvalık’ta Sağlıkçılar Hunharca Öldürülen Dr. Furtun İçin İş Bıraktı
Ayvalık’ta Sağlıkçılar Hunharca Öldürülen Dr. Furtun İçin İş Bıraktı

Ayvalık’ta Sağlıkçılar Hunharca Öldürülen Dr. Furtun İçin İş Bıraktı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Devlet Hastanesi Doktor ve sağlıkçıları önceki gün Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde...

A+A-

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Devlet Hastanesi Doktor ve sağlıkçıları önceki gün Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun için 15 dakika süren bir iş bırakma eylemi ve basın açıklamasında bulundu.

Ayvalık Devlet Hastanesi Başhekimi Gonca Bulut öncülüğündeki hastane doktor ve sağlıkçılarının 15 dakikalık iş bırakma eyleminin ardından gerçekleştirdikleri basın açıklamasını Hastane Kalite Direktörü Selda Yalçın seslendirdi.

Açıklamada, "Ülkemizin güçlü yanıtlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşabilmesi adına, hekiminden ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla sizlerin sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensuplarıyız.

Sunduğumuz hizmetin hakkaniyeti, niteliği ve her şeyden önce sürdürülebilirliği için bu açıklamayı temsil ettiğimiz sağlık camiası adım medyamız aracılığıyla sizlerin takdirine sunuyoruz" denildi.

Ayvalık Devlet Hastanesi doktor ve sağlıkçıları adına yapılan basın açıklamasında, "Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan maalesef değerli meslektaşımız Op. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, "Sağlık ve Şiddet" kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız. Bizlere güvendiniz, okuttunuz. Büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilemeyecek nitelikte, gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz. Ülkemizi sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışına taşıyan bu büyük başarı, sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olamayacaktır" ifadeleri yer aldı.

Şifa sunan ellerin sahiplerinin, her gün yastığa başını koyarken toplumun sağlığı için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip, vicdanlarını rahatlatmadan gözlerini kapatamadığının kaydedildiği açıklamada, "Bundan emin olunuz. Ne var ki, üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır. Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin duaları ve desteğiyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki; Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor" ifadeleri kullanıldı.

Ayvalık’ta Sağlıkçılar Hunharca Öldürülen Dr. Furtun İçin İş Bıraktı

Ayvalık’ta Sağlıkçılar Hunharca Öldürülen Dr. Furtun İçin İş Bıraktı

Ayvalık’ta Sağlıkçılar Hunharca Öldürülen Dr. Furtun İçin İş Bıraktı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.