1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bahçeli'den Erdoğan'a: "Saray sobayla ısınsın"
Bahçeli'den Erdoğan'a: "Saray sobayla ısınsın"

Bahçeli'den Erdoğan'a: "Saray sobayla ısınsın"

Bahçeli, Erdoğan'ın, "Doğalgazla tanışalı ne kadar zaman olduğu belli. Bu millet çileye alışık bir millettir" sözlerine Twitter'dan tepki gösterdi: Bu milletin çektiği çile yeter. Artık sarayda tezek yakılsın, saray sobayla ısınsın.

A+A-

Rusya ile yaşanan kriz sonrası doğalgaz sıkıntısı yaşanıp yaşanmayacağıyla ilgili sorular üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yaptığı, "Biz hayat boyu doğalgazla yaşamadık biliyorsunuz, doğalgazla tanışalı ne kadar zaman olduğu belli. Bu millet çileye alışık bir millettir" açıklamalarına, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından tepki gösterdi. 

Bahçeli, "Bu milletin çektiği çile yeter. Artık sarayda tezek yakılsın, saray sobayla ısınsın. Konuşması kolay, buyurun çileye biraz da siz ortak olun. Doğrusunu isterseniz bu millet çileye alışık sözüne çok alındım, çok üzüldüm. Çileyi çeken millet, çalıp söyleyen, köşeyi dönen onlar" diye yazdı. 

MHP liderinin açıklamaları şöyle:

"Şimdi de diyorlar ki, 'Biz hayat boyu doğalgazla yaşamadık. Bu millet çileye alışıktır'  Yetmedi, 'Gerekirse tezek yakarız' dediler.

Gün geldi, Bingöl’de olmayan doğalgazı varmış gibi anlattılar, gün geldi doğal gaz bulunmayan Zonguldak’ta açık açık yalan söylediler.

Sonra, doğalgaz gelmeyen il kalmayacak, Ayşe Hanım rahatlayacak, bodrumdan kömür çıkarma derdi kalmayacak dediler, ne oldu? Geriye sardılar.

Bu milletin çektiği çile yeter. Artık sarayda tezek yakılsın, saray sobayla ısınsın. Konuşması kolay, buyurun çileye biraz da siz ortak olun.

"Bu millet çileye alışık sözüne çok alındım"

Doğrusunu isterseniz bu millet çileye alışık sözüne çok alındım, çok üzüldüm. Çileyi çeken millet, çalıp söyleyen, köşeyi dönen onlar.

Onlar ki, gülüp eğleniyorlar. Haklarında yığınla suçlamaya rağmen muzaffer bir komutan gibi geziyorlar, yiyorlar, gemilerini yüzdürüyorlar.

Bu adaletsizliği sorgulamadıkça, bu haksızlığa kafa yormadıkça, zorlu şartlar yenilemez, dağ gibi pürüzler dağıtılamaz.

Doğrunun yolu uzun ve çetindir. Yalan ve ahlâksızlık kurnaz ve fırsatçıdır. Yol doğru olduktan sonra varılır, yalan er geç yarı yolda kalır.

Milletimin her güzel evladından sorgulamasını rica ettiğim husus şudur: Biz bugünkü Türkiye tablosuna, yönetim tercihine lâyık mıyız?

Doğru cevap kurtuluştur. Kurtuluşun kıvılcımı ise milli, inançlı ve mücadeleci ruhlarda çakacaktır. Dün öyle oldu, yarın da aynısı olacaktır."

Paris'ten Katar'a giderken uçakta soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ortalama vatandaş doğalgaz konusunda bir sıkıntı yaşar mıyız diye endişeleniyor, ne diyeceksiniz?" sorusunu, "Biz hayat boyu doğalgazla yaşamadık biliyorsunuz, doğalgazla tanışalı ne kadar zaman olduğu belli. Bu millet çileye alışık bir millettir. Kaldı ki Rus doğalgazı olmazsa biz yandık bittik diye bir durum yok. Rusya dışında birçok ülkeden doğalgaz aldığımızı zaten dile getirdim" sözleriyle yanıtlamıştı.

Kaynak: Al Jazeera ve Twitter

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.