1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Bakırcı, Daire Müdürleri ile birlikte Boğaziçi'ndeydi
Bakırcı, Daire Müdürleri ile birlikte Boğaziçi'ndeydi

Bakırcı, Daire Müdürleri ile birlikte Boğaziçi'ndeydi

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı, Boğaziçi köyünde düzenlenen toplantıda vatandaş ile biraraya geldi.

A+A-

Bakanlık Müdürü Efsun Kaşif Salel ile Özel Kalem Müdürü Mehmet Osmanlılar'ın da Bakırcı'ya eşlik ettiği toplantıda, Bakanlığa bağlı Çevre Koruma Dairesi Müdürü Hasibe Kusetoğluları, Su İşleri Dairesi Müdürü Turgay Salim Hoşsöz, Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu ile Jeoloji ve Maden Dairesi Müdürü Mustafa Alkaravlı da hazır bulundu.      

Bakan Bakırcı, düzenlenen toplantıda Bakanlığının çalışma alanları konusunda bölgede yaşayan vatandaşların sorunlarını dinledi ve çözüm için yapılacak çalışmaları daire müdürleri ile birlikte paylaştı.

Bakırcı, toplantıda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, zaman zaman bu tür toplantılar düzenleyeceklerini, sorunları yerinde tespiti ve vatandaşı birebir dinlemek suretiyle daha hızlı bir çalışma gerçekleştirebileceklerine inandıklarını belirtti.     

Köylerde yaşanan sıkıntılartın başında "su problemi" nin geldiğini anımsatan Bakan Bakırcı, Türkiye'den gelecek su ile bu sorunun ortadan kalkacağını, ancak suyun ülkeye ulaşana kadar yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde tüm bölgelerle işbirliği yaparak sıkıntının giderilmesi ve vatandaşın hizmeti alabilmesi adına çalışma başlattıklarını ifade etti.

            Vatandaşın köyünde huzur içerisinde yaşamını idame ettirmesini sağlamanın devletin en önemli görevi olduğunu vurgulayan Bakırcı, bunu sağlayabilmek için tüm kurumların tam bir diyalogla işbirliği içerisinde çalışma yürütmesi gerektiğini söyledi.

Bakanlığının ve bağlı dairelerinin her zaman vatandaşın sorunlarını çözme adına uğraş verdiğini ve vermeye devam edeceğini belirten Bakırcı, vatandaş tarafından aktarılan ve diğer Bakanlıkları ilgilendiren sorunları da ilgili Bakanlıklara aktaracaklarını söyledi. 

Toplantıda Köy Muhtarı Nevzat Çakır da Bakan Bakırcı'ya köyün genel sorunları hakkında bilgiler verdi.     

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.