1. YAZARLAR

  2. Turgut Çalıcı

  3. Başka bir Hava Vardı
Turgut Çalıcı

Turgut Çalıcı

Ülkem için İki Lakırdı
Yazarın Tüm Yazıları >

Başka bir Hava Vardı

A+A-

Dünkü yazım da dediğim gibi size bu 1 mayıs başka olacak demiştim ve bir başka hava  vardı alanda çünkü  ülke yangın yeri.

Ezilen emekçisi  öğrencisi genci yaşlısı meydandaydı ve ortak bir düşünce vardı ortada kiminle konuştuysam bütün miting  süresi boyunca “UBP Hükümetinin Ankara hükümetinin İşbirlikçisi olduğu” ve Kıbrıs Türk toplumunu kitleriyle kurumlarıyla parsel parsel satmaya devam ettiği. Mitinge katılanların %100’ü bunu söyledi.

Peki ya şimdi UBP hükümeti bu söylemlerden ve hükümet istifa çağırısı dan mesaj alacak mı? Bence hayır. Çünkü koltukları çok seviyorlar ve yandaşlarına destek çıkıyorlar. Halk veya sendikalarla siyasi partiler ne yapmalı peki o zaman.

Önce Halk ortaya güçlü bir irade koymalı. Siyasi partiler ise ülke çıkarlarını gözeden bir program hazırlamalı. Bu yüzden siyasi partiler biran önce bu çalışmayı yapmalı ve halkın önüne koymalı çünkü bu ülkede gerek sağcısı gerek solcusu bertaraf olmuştur. Kısacası Kıbrıs Türkü yok olmaya doğru sürükleniyor.

Bu yüzden Türk-Sen genel başkanı Aslan Bıçaklı’nın konuşması sırasında dediği gibi daha 1 mayısın işçi’nin bayramı olduğunu bilmeyen ve bahar bayramı diye 1 mayıs işçi bayramını piknik alanlarında kutlayan siyasilerin 1 mayıs mesajlarını sendikacıların konuşmaların dan anlamını bilmeden kopya çekerek yayınlaması bugün hükümet ettiğini sananların iş bilmezlikleri ortadadır. Bu yüzden de hemen ülkeyi daha kötüye sürüklemeden “İSTİFA” etmelidir UBP hükümeti.

Ve de yerine gelecek olan hangi siyasi parti olursa olsun “İCAZET”  almadan Kıbrıs Türk Toplumu’nun çıkarları doğrultusunda politika yapması gerekmektedir ki Kıbrıs Türk Toplumu yok olmasın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.