1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Bay-Sen, 38. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle TDP’yi ziyaret etti
Bay-Sen, 38. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle TDP’yi ziyaret etti

Bay-Sen, 38. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle TDP’yi ziyaret etti

Bay-Sen, sendikanın 38’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle, Toplumcu Demokrasi Partisi’ni (TDP) ziyaret etti.

A+A-

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (Bay-Sen), sendikanın 38’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle, Toplumcu Demokrasi Partisi’ni (TDP) ziyaret etti.

Bay-Sen Başkanı Mustafa Sakallı, kuruluş yıldönümleri nedeniyle Mecliste temsil edilen siyasi partileri ziyaret ettiklerini belirterek, TDP’ye ayrıca, BRT’nin sorunlarını dinleyerek Mecliste gündeme getirdikleri için de teşekkür etti.

Yıllardır BRT’de yasaya ve hiyerarşiye uyulması konusunda çaba sarf ettiklerini ve masada uzlaşarak orta yolu bulmak, BRT’ye yakışır bir yasa hazırlayarak sürdürülebilir hale getirmek için çalıştıklarını belirten Sakallı, “Ancak 7 yıldır görevdeyiz, siyasiler muhalefetteyken söylediklerini iktidara gelince yapamıyor, oyalama taktikleriyle günü kurtarmaya çalışıyorlar” dedi.

Sakallı, artık ne bekleyecek ne de sabredecek hallerinin kaldığını ifade ederek, bu konuda hükümete “son kez” çağrı yaparak, “artık ya mevcut yasanın uygulanmasını ya da BRT’ye yakışır bir yasa yapılarak hayata geçmesini istiyoruz” dedi.

Bu konuda artık konuşma zamanın bittiğini, eylem görmek istediklerini söyleyen Sakallı, harekete geçirilmesi için her yola başvuracaklarını belirtti.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ise, BRT’nin “her zaman konuşulan ancak çözüm sunulmayan” bir konu olduğunu belirterek, “ maalesef halkın iradesini yansıtmayan Mecliste parmak hesabıyla hükümeti ellerinde bulunduranlar bu konuda adım atmaktan özellikle kaçınıyorlar” dedi.

“Biz bu yüzden ısrarla halkın iradesi yeniden tesis edilmelidir diyoruz” şeklinde konuşan Özyiğit, TDP’nin Mecliste 3 kişiyle temsil edildiğini ve ne zaman öneride bulunsalar dosyanın tozlu raflarda unutulduğunu savundu.

Bunu sağ partilerde anlamanın daha kolay olduğunu ancak “40 yıldır emek edebiyatı yapanların” da verdikleri hiçbir sözü tutmamasını yadırgadıklarını söyleyen Özyiğit, “inanıyoruz ki günü geldiğinde halkımız bunları takdir edecektir” dedi.

Özyiğit, BRT yasasının son derece önemli ve acil olduğunu bildiklerini söyleyerek, “Üzgünüm ama bu yasa için TDP’li bir iktidarı beklememiz gerekecek hep birlikte. Bu TDP iktidarının sözüdür, ilk geçirilecek yasalardan biri BRT olacak” şeklinde konuştu.

Özyiğit, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Bay-Sen’in yanında olacaklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.