1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Berova, “1. Algım Görsel Sanatlar Sergisi”nin açılışını yaptı
Berova, “1. Algım Görsel Sanatlar Sergisi”nin açılışını yaptı

Berova, “1. Algım Görsel Sanatlar Sergisi”nin açılışını yaptı

Algım Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören öğrencilerin yaptığı eserlerden oluşan “1. Algım Görsel Sanatlar Sergisi” Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova tarafından açıldı.

A+A-

Algım Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören öğrencilerin yaptığı eserlerden oluşan  “1. Algım Görsel Sanatlar Sergisi” Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova tarafından  açıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Berova’nın yanı sıra Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar’ın da hazır bulunduğu sergi Lefkoşa İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda açıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, serginin açılışını gerçekleştirmesinin ardından sergilenen eserleri tek tek gezerek inceleyen Bakan Özdemir Berova, eserlerin yaratıcıları çocuklarla da bir araya gelip fotoğraf çektirdi.

Bakan Berova daha sonra,  “1. Algım Görsel Sanatlar Sergisi”ne ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştığı bir konuşma yaptı.

Özel eğitim alan çocukların ve gençlerin bir birinden güzel sanatsal uygulamalarını, resim heykel, ahşap ve mandala çalışmalarını görme fırsatı bulduklarını belirten Berova, bundan dolayı hem keyif aldıklarını hem de gurur duyduklarını söyledi.

1475309756.jpg

Bu vesileyle serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlere ve sponsorlara teşekkür eden Berova, özel eğitim alan çocukların kendi akademik başarılarının ve gelişimlerinin yanı sıra sanata ve spora yönelik yaptıkları atılımların ve bu atılımlara zemin hazırlanmasının özel önemi bulunduğunu vurguladı.

“Özelde Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı genelde ise devlet olarak, özel eğitim alan çocuklarımıza ve gençlerimize her türlü yakın ilgiyi göstermek mükellefiyetimizdir” diyen Berova, tüm çocuklar gibi özel eğitim alan çocukların da sosyalleşmelerinin sağlanması adına gerekli tedbirlerin alınmasının önemine değindi.

Bakan Berova, bu vesileyle gelecek yıl bu konuda önemli çalışmalar yaparak hayata geçireceklerini belirterek, tüm kesimlere el ele ve gönül birliği içerisinde birlikte çalışma çağrısı yaptı.

Özel eğitim alan çocuklar ve gençlerin akademik ve spor faaliyetlerinin yanı sıra görsel ve sanatsal derslerinde yapmış oldukları eserlerin yer aldığı “1. Algım Görsel Sanatlar “ sergisinin sponsorluğunu Telsim ve Harbour Midpoint üstlendi.

1475309718.jpg

1475309732.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.