1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Berova, Prof. Saat’ı kabul etti
Berova, Prof. Saat’ı kabul etti

Berova, Prof. Saat’ı kabul etti

Berova, Manchester Dil Okulları ve Edu-Point Yurtdışı Eğitim Danışmanı Prof. Dr. Tülin Saat’ı kabul etti.

A+A-

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Manchester Dil Okulları ve Edu-Point Yurtdışı Eğitim Danışmanı Prof. Dr. Tülin Saat’ı kabul etti.

Bakanlık basın bürosundan yapılan açıklamaya göre kabulde, Talim Terbiye Dairesi Müdürü Havva Dağsever de hazır bulundu.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova kabulde yaptığı konuşmada, ülkenin en önemli lokomotif sektörlerinden biri olan eğitim alanında yatırımların her geçen gün arttığını belirterek, bu kapsamda müfredatlarda yer alacak kitapların önem taşıdığını kaydetti.

Berova, kitapların çağdaş eğitim sistemine uygun olması gerektiğini de söyledi.

Talim Terbiye Dairesi Müdürü Havva Dağsever ise, sürekli gelişen bir sistem olan eğitimde müfredatlardaki kitapların 5 yılda bir yenilendiğini belirterek, okunacak kitapların seçiminde eğitim sistemine uygun olanların tercih edildiğini ifade etti.

Bu konuda okullarla istişareli çalışmalar yaptıklarını da kaydeden Dağsever, aldıkları bilgiler ışığında kurulan komisyonda yayınların değerlendirildiğini ve uygun bulunması halinde kitapların eğitimde yer aldığını belirtti.

1467282872.jpg

Manchester Dil Okulları ve Edu-Point Yurtdışı Eğitim Danışmanı Prof. Dr. Tülin Saat da konuşmasında, danışmanı olduğu eğitim kurumu hakkında bilgi verdi.

Saat, merkezi İngiltere’de olan Manchester Dil Okulları’nın uzantısı olarak Türkiye ve farklı ülkelerde franchise merkezleri bulunduğunu belirterek, İngilizce anlama ve konuşmayı çok hızlı ve akılda kalıcı şekilde öğretebileceklerini belirtti.

Dil eğitim sistemlerinde; görsel, işitsel ve çocuğun işlevselliğini artıracak materyaller kullandıklarını ifade eden Saat, sadece öğrencilere değil, öğretmenlere de eğitim verdiklerini söyledi.

Eğitimin hem global hem de içsel olması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Tülin Saat, bu sistemde kullanılan materyallerin, KKTC eğitim müfredatlarında yer alması halinde ülke eğitimine katkı sağlayacağına inanç belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.