1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BES, Fuat Namsoy'u Başbakan'a şikayet etti!
BES, Fuat Namsoy'u Başbakan'a şikayet etti!

BES, Fuat Namsoy'u Başbakan'a şikayet etti!

Arpalıklı, Lapta Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi konusunda yaşanan sıkıntıların giderilmemesi halinde, yasaların kendilerine verdiği haklar çerçevesinde gerekli tepkiyi vermekten kaçınmayacaklarını duyurdu.

A+A-

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Ulus Arpalıklı, Lapta Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi konusunda yaşanan sıkıntıların giderilmemesi halinde, yasaların kendilerine verdiği haklar çerçevesinde gerekli tepkiyi vermekten kaçınmayacaklarını duyurdu.

Arpalıklı, Başbakan Hüseyin Özgürgün’e gönderdiği mektupta, Lapta Belediyesi’nde yaşanılan sıkıntıları aktararak, Başbakan Özgürgün’e, Belediye Başkanı Fuat Namsoy’un “imzalamaktan kaçındığını” savunduğu toplu iş sözleşmesi konusunu çözeceğine dair sendikaya ve Lapta Belediyesi çalışanlarına verdiği sözü anımsatarak, üzerinden bir ay geçtiğini kaydetti.

Başbakan Özgürgün’ün bir aylık sürede verdiği sözler doğrultusunda en ufak bir adım atmadığını ileri süren Arpalıklı, sendika ve çalışanların Lapta Belediyesi’ndeki sıkıntıların masa başında ilgili tarafların ortaya koyacağı iradeyle çözülmesini arzuladıklarını belirtti.

Arpalıklı mektupta şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Özgürgün bu iradeyi ortaya koyacağınıza ve bu sorunu çözeceğinize dair bizlere söz verdiniz.

Şimdi tüm kamuoyu önünde sendikamıza ve çalışanlara verdiğiniz sözleri yerine getirmenizi talep ediyoruz.

Eğer gereken adım en kısa sürede atılmaz ve Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy hükümet tarafından korunmaya devam ederse, uzlaşı masasını bozan, sendika yönetimimizin görüşme taleplerini cevapsız bırakan ve verdiği sözleri yerine getirmeyen bir zihniyete karşı sendika ve çalışanlar olarak yasaların bizlere verdiği haklar çerçevesinde gerekli tepkiyi vermekten kaçınmayacağımızı bilginize sunarız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.