1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Beşerler: "Belediyeler trafik organizasyonunun çok dışında"
Beşerler: "Belediyeler trafik organizasyonunun çok dışında"

Beşerler: "Belediyeler trafik organizasyonunun çok dışında"

Ahmet Beşerler: "Beş büyük şehrimizdeki belediyelerimiz, trafik organizasyonun çok dışında. Bir önce belediyelerin de şehir içi trafiğinde artık olaya müdahil olmaları gerekiyor"

A+A-

Polis Genel Müdürlüğü Trafik Bölüm Müdürü Ahmet Beşerler, akıllı kavşak sistemininLefkoşa’da da hayata geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

Polis Genel Müdürlüğü olarak trafik organizasyonu içerisinde denetim ayağında çok önemli görevler üstlendiklerini ve eğitim konusunda da katkılar verdiklerini kaydeden Beşerler, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde trafik kazaları Avrupa Birliği ülkelerinin üzerinde. Burada en büyük amacımız trafik kazalarını AB ortalamaları düzeyine çekmektir, işte bu noktada toplu taşımacılık büyük bir önem arz etmektedir.

Ülkemizde toplu taşımacılık maalesef istenilen düzeyde değil. KKTC heyeti olarak Eskişehir’de yaptığımız ziyaretlerde ve aldığımız brifinglerde buradaki toplu taşımacılığın sürekli, güvenli, konforlu ve halkın rağbet ettiği bir seviyede olduğunu gördük. Bunu bir model olarak biz de ülkemizde uygulayabiliriz. 

Sürekli, güvenli ve konforlu bir taşımcılık, ucuz bir toplu taşımacılığın ülkemizde de yerleşmesi halinde insanlarımızın özel araçlarını daha az kullanacağını ve toplu taşımacılığa yöneleceğine inanıyorum. 

Burada aldığımız bilgiler çok güzel. Özellikle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içinde trafik organizasyonundaki hakimiyeti, katkısı takdire şayan bir durumda. Bizim ülkemizde bu çok büyük bir eksiklik.

Özellikle 5 büyük şehrimizdeki belediyelerimizi burayla kıyasladığım zaman trafik organizasyonun çok dışında olduklarını gördüm. Bir önce belediyelerin de şehir içi trafiğinde artık olaya müdahil olmaları gerekiyor. 

Özellikle akıllı kavşak sistemlerinin burada yerleşmeye başladığını görmek çok etkilendiğim bir husustu. Akıllı kavşak sisteminin bizim başkentimiz Lefkoşa’da da hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. Akıllı kavşak sistemlerinin devreye girmesi ile Lefkoşa trafiğinin çok büyük ölçüde rahatlayacağına inanıyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.