1. HABERLER

  2. TÜRKİYE HABERLERİ

  3. Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:
Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Karşı karşıya kaldığımız en büyük problem bu ücretsiz taşıma konusu. Hakikaten adaletsiz bir uygulama....

A+A-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Karşı karşıya kaldığımız en büyük problem bu ücretsiz taşıma konusu. Hakikaten adaletsiz bir uygulama. Biraz daha toplu taşımanın tamamen kamu yönetiminde olduğu belediyelere yönelik alınmış bir karar, toplu taşımanın yoğunlukla özel sektörde bulunduğu siz insanlarımızı mağdur etmiştir" dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Minibüs ve Otobüsçüler Odası üyeleri ile bir araya geldi. Antikkapı Restoran'da düzenlenen kahvaltılı programda konuşan Bakan Işık, "Siyasete başladığımız ilk günden itibaren gerek Ak Parti olarak gerekse şahsım olarak her zaman sizlerle yakın çalışma içerisinde olduk. Her zaman birlikte olduk. Hiçbir zaman sizin meselelerinize "Bana ne kardeşim, bize ne" demedik. Her bir meselemizi oturup birlikte konuşarak çözmenin gayreti içerisinde olduk. Zaman zaman büyük problemlerimiz oldu. Ama o problemleri de konuşarak çözmenin gayreti içerisinde olduk. Sizler de yapıcı oldunuz. Bizler de yapıcı çözümleri üretmenin gayreti içerisinde olduk. İşte şu ana kadar karşı karşıya kaldığımız en büyük problem bu ücretsiz taşıma konusu. Hakikaten adaletsiz bir uygulama. Biraz daha toplu taşımanın tamamen kamu yönetiminde olduğu belediyelere yönelik alınmış bir karar, toplu taşımanın yoğunlukla özel sektörde bulunduğu siz insanlarımızı mağdur etmiştir. Bunun üzerinde yoğun bir şekilde çalıştık. Arkadaşlarımız da bu noktada çektikleri sıkıntıları bize kendileri de bizzat gelerek aktardılar. Biz de hükümet olarak bu işin adaletli bir şekilde devam etmesi için çalıştık. Elbette 65 yaş üzerindeki insanımızı ücretsiz taşıyacağız dediysek, taşıyacağız. Bundan geri dönüş yok. Engellimizi, şehit yakınımızı ücretsiz taşıyacağız dediysek, taşıyacağız. Bundan geri dönüş yok. Ama bunun bedelini de bizim esnafımıza ödetme hakkımız yok. Bu şekilde kanunun düzenlemesini meclise sevk ettik ve meclis bu düzenlemeyi kabul etti. Şimdi yönetmeliği hazırlanıyor. 6 ay içerisinde Maliye Bakanlığımız ve özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız çalışmayı yapacak. Bundan sonra inşallah bu konudaki taşıma bedellerinizi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı belediyemize yatıracak siz de belediyemizden bunu belirlenen süresi içerisinde alacaksınız. Yani artık şoför esnafımız ile vatandaşımız arasında her gün kavga çıkarma potansiyeli olan en büyük sorunu inşallah çözdük. Bundan sonra uygulaması yapılınca sizler de rahatlayacaksınız, vatandaş da rahatlayacak, bizler de rahatlayacağız" dedi.

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.