1. YAZARLAR

  2. Turgut Çalıcı

  3. Bir A4 ile karartılan hayat
Turgut Çalıcı

Turgut Çalıcı

Ülkem için İki Lakırdı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir A4 ile karartılan hayat

A+A-

Yine bir kişinin ekmeği silah yapıldı. Yine bir kişi işten durduruldu. İşten durdurulmanın acısını en iyi bilenlerden biriyim herhalde çünkü bende 2007 mayıs ayında işe başlayıp 2010 yılında işten durdurulan biriyim ve bu acıyı en iyi bilenim.

Sabah saat:07:45’te eline bir A4 verilir ve bütün dünyan başına yıkılır çünkü aldığın maaşla kurduğun hayaller vardır mevcut borcun vardır ödemek zorunda olduğun. Borcunu ödeyemediğin zaman bankadan aranmak nasıl bir duygudur biliyor musunuz sayın karnı tok zengin bakan ve milletvekilleri ? Bilir misiniz biri Başbakandır nice hiçbir zaman acı çekmemiş varlıklı aile çocuğu diğeri ise yıllardır milletvekili olmuş hasbel kader yıllardır halkı sömürüyor.

Nerden bileceksiniz sabah saat:07:45’te bütün dünyanın başınıza yıkıldığını sayın Başbakan sayın vekil söyleyin bana lütfen.

Nerden bileceksiniz bizim gibi bileğinin hakkı ile çalışan insanları sırf benden değil yaşama şansı olmasın diye ekmeği silah yaptınız bizim gibi gençlere siz.

Bu yüzdendir sabah saat:07:45’te bir gencin hayatını dünyasını başına yıkmanız çünkü hiçbir zaman bileğinizin hakkı ile para kazandınız mı. Söyleyin sayın başbakan söyleyin ey bakan siz yalnızca benden olmayana ekmek yok dur deyip işten atmayı bilirsiniz.

Çünkü baba’dan, ana’dan varlıklısınız. Evet sevgili dostlarım bugün bir arkadaşım aradı beni ve gardaş işten durduruldum dedi ve dünyam başıma bir daha yıkıldı çünkü sabah saat:07:45’te işten durdurulma kağıdını almanın ne olduğunu iyi bilirim.

Nalet ediyorum artık bu tip çirkef siyaset yapan insanlara çünkü hiçbir zaman öğrenmeyecekler insanca siyaset yapmayı. Ülkede intiharlar çoğaldı deniyor bir de. Umurunda mı sayın başbakan ve sayın bakan bir gencin ölüp gitmesi söyleyin lütfen.

Ben söyleyeyim sizin yerinize umurunuzda bile değil çünkü o acıyı bilmezsiniz. Bilemezsiniz evde çocuğu üzgündür diye  her gün için için ağlayan ana’nın yüzünü hiç gördünüz mü sayın başbakan ve sayın bakan bir ananın yıllarca gözü gibi bakıp büyüttüğü çocuğunu üzgün görmek nasıl bir duygudur biliyor musunuz?

Siz bir ana’nın daha kahrını aldınız bir gencin daha hayatını kararttınız artık size diyebileceğim tek şey Allah size bildiği gibi davransın. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.