1. YAZARLAR

  2. Çiğdem Dürüst

  3. Bir kurumumuz daha batmasın - 4
Çiğdem Dürüst

Çiğdem Dürüst

Star Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir kurumumuz daha batmasın - 4

A+A-

Günlerdir Cypruvex'in masaya yatırdık.

Şüphelerimizi  masaya yatırdık. Açıkçası sadece şüphe değil olan bitenler. Elimizdeki birkaç belge, sohbet imkanı bulduğumuz birkaç çalışan, sohbet ettiğimiz birkaç üretici, eski Cypruvex çalışanı ve taşıma şirketinden derlermiş bilgiler ışığında açılmış bir dosya.

Açıkçası Cypruvex'ten olan bitenlerden tek şüphe duyanların ben ya da konuştuğum kişiler olmadığını söylemek zor değil tepkiler ve bana ulaşan okurlarımdan sonra. Çünkü daha önceden de sizlerle paylaştığım gibi Maliye'den müfettişler de derin bir araştırma içerisinde şimdilerde Cypruvex'te.

Benden duymuş olmayın ama bir bakanın odasına yaklaşık 15 bin lira değerinde mobilya bile alınmış Cypruvex bütçesinden. Bu mobilyaların faturası, Yönetim Kurulu kararı gerektiriyor olmasına karşın karar bulunamayınca ortalık biraz karışmış gerçi.  Sonra geçici olarak bakanın odasına konduğu filan söylenmiş, devamında da ne olduğu konusunda bilgiye/belgeye ulaşmadım.

Dedik ya bizimkiler duyum.

Bunları ispatlamak için yönetim kurulunda olmak veya yönetimde olmak lazım. Yönetimde olanlardan bir rahatsızlık çıkmadığına göre, bizler de yönetimde bulunmadığımıza göre, işi çözecek olan Siber'in Hükümeti'nin Maliye ve Tarım Bakanlıkları...

***

İlginçtir önemli bir kurumdan bahsediyoruz. Belki de Güzelyurt ekonomisini tek başına taşıma ihtimali olabilecek bir sektöründen kemiğinden bahsediyoruz fakat hiçkimse seyirmiyor bile.

Güzelyurt'ta fısıltılar halinde konuşulanların fabrikanın içine kadar ilerlediğini hatta bakanlıklara varan bir fısıldaşmanın yaratılmasına katkı koyduğumuzu biliyoruz.

Biliyoruz ki mevcut yapı şu anda bir işlerim yoluna girmesi için yargıyı harekete geçirecek kadar etkin ve atik değil.

Ancak yine de bundan sonraki süreçte artık Güzelyurt'un akıbetini ortaya serecek, böylesi önemli bir kurumun birilerinin elinde oyuncak olmayı haketmediğini benimseyecek, Güzelyurt'a da Güzelyurtlu'ya da Cypruvex'e de yurdumuz için en doğru kararların sonuçlarını yaşatacak bir düzenleme kurgulamayı hedef edinir kendisine.

Dilerim ki Güzelyurtlu da, üretici de, Cypruvex'in yöneticileri de, devletimiz de artık siyasi emelleri uğruna birilerinin birşeyleri oyuncak etmeye çalışmalarına karşı uyanık olur. Kanaat liderlerini doğru seçer. Özgürleşir.

Bir sivi toplum örgütü kurdurup, sonra onu da yandaş belleyip, vesayet sistemi ile bağlantı kurmaz onlarla.

Bir yerlerde arsa, mevki, para uğruna yolsuzluklara usulsüzlüklere kurban olmaz, oyuncak edilmez.

Karpaz'da leb-i derya 25 dönümlük arazi örneğindeki gibi devleti kuşatıp, Cumhurbaşkanlığı'na kadar sızdırılıp sonra da Bakanlar Kurulu'nu bunca mesele varken bu meseleler ile meşgul etmez.

Dilerim sistemli bir sistem kurulur. İşler olması gerektiği gibi ilerler.

Not: Dün bizi Cypruvex Genel Müdürü Cemal Redif aradı. Günlerdir yazılanlar konusunda kendisinin de ortaya koymak istediği bilgileri bizimle paylaşmak istediğini oldukça gergin bir üslup ile ifade etti. Bunca yazılandan sonra yanıt hakkı doğmuş olduğu açıktır. Kendisini dinleyerek görüşmeyi sizlerle paylaşacağımızı ve objektif bir bakış açısı ile öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmayı borç biliriz.

Dinleyip yazacağız

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.