1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Bitki koruma ürünleri mevzuatı konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi
Bitki koruma ürünleri mevzuatı konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

Bitki koruma ürünleri mevzuatı konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

Tarım Dairesi bölge kaza ve sorumluları ile Devlet Laboratuvarı çalışanlarının Bitki Koruma Ürünleri Mevzuatı konusunda bilgilendirilmesine yönelik çalışma toplantısı Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

A+A-

Bitki Koruma Ürünleri mevzuatının AB mevzuatına uyumlaştırılması çerçevesinde hazırlanan Pestisitlerin Maksimum Kalıntı Limitlerinin Belirlenmesi Tüzüğü hakkında Tarım Dairesi bölge kaza ve sorumluları ile  Devlet Laboratuvarı çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen toplantıya AB uzmanlarından Vose Luis Alonso-Prados katılarak, katılımcılara tüzükle ilgili bilgi verdi. Toplantıda ayni zamanda katılımcılara tarımsal ilaçların kullanım dozlarının belirlenmesi için yapılan deneyler ve kabul edilebilir limitlerin belirlenmesinde izlenen yol hakkında da bilgi verildi.

Tarım Dairesi’nden alınan bilgiye göre söz konusu tüzük AB normları dikkate alınarak hazırlanırken, halahazırda ülkemizde pestisit kalıntıları konusunda AB tarafından kabul edilen limitler uygulanıyor.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.