1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BKP heyeti KTÖS’ü ziyaret etti
BKP heyeti KTÖS’ü ziyaret etti

BKP heyeti KTÖS’ü ziyaret etti

İzzet İzcan başkanlığındaki Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) heyeti Kıbrıs Türk Öğretmen Sendikası’nı (KTÖS) ziyaret etti.

A+A-

İzzet İzcan başkanlığındaki Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) heyeti Kıbrıs Türk Öğretmen Sendikası’nı (KTÖS) ziyaret etti.

BKP’nin “çözüm yanlısı yurtsever” kesimlerin güç birliğinin sürdürülmesinin sağlanması amacıyla başlattığı ziyaretler çerçevesinde yapılan ziyarette BKP Genel Başkanı İzzet İzcan ve KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil basına açıklamada bulundu.

İZCAN: “SÜRECE BARIŞ YANLISI GÜÇLER DAHİL OLMALI”

Ülke ve toplumun önemli bir süreçten geçtiğini kaydeden BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bu sürece barış yanlısı güçlerin dahil olması gerektiğini, çünkü çözüm karşıtı güçlerin halihazırda harekete geçmiş olduklarını savundu.

İzcan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kıbrıs Türk halkının BM’ye, AB’ye ve tüm dünyaya barış, demokrasi, eşitlik kavgasını sürdürdüğü mesajını verdiğini belirterek, şimdi ise gerçek anlamda iktidara talip olma zamanının geldiğini ve “çözüm güçlerinin” birlikteliğinin sürmesi gerektiğini kaydetti.

İzcan, izlenecek yol haritasını çeşitli örgütlerle birlikte çizeceklerini söyleyerek, KTÖS ve BKP’nin ortak mücadele vererek 2000’li yıllardan beri toplumun kaderinde rol aldığını söyledi.

BKP Genel Başkanı İzcan, çözüme sahip çıktığı sürece Cumhurbaşkanı Akıncı’ya destek olmak, güven yaratıcı önlemlerin hayata geçirilmesi ve iki taraf arasında güveni artırmak istediklerini de belirterek, KTÖS’e “emek, kamu mallarının peşkeş çekilmesi ve Göç Yasası’na karşı verdiği mücadelede” başarı diledi.

ELCİL: “İRADE KOYMAK ZORUNDAYIZ”

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de, siyaseten barış ve toplumsal varoluş kavgası verdiklerini, zümre sendikacılığından çok toplumsal kavgayı öne çıkardıklarını ve çıkarmaya devam ettiklerini söyledi.

Elcil, Kıbrıs Türk toplumunun kendi içindeki iç sorunları, ayrıca tüm sorunların anası olarak kabul edilen Kıbrıs sorununun çözümü için “yurtsever güçlerin” bir arada olmasının şart olduğunu kaydetti.

Topluma söylediklerinin tersini yapan, söz verip yapmayan, iş, menfaat, makam vaatleriyle oy isteyen partilerin politikaları yerine, ekonomik ve sosyal alanlarda gelişimi savunan, toplumsal politikalar üreten ve cephe siyaseti yapanlarla yolun yürünmesi gerektiğini belirten Elcil, yeniden başlayan ve hızla ilerlemesi beklenen müzakere sürecinde ortaya irade koymak zorunda olduklarını söyledi.

Elcil bunun olmaması durumunda başkalarının Kıbrıslılar hakkında karar vereceğini de sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.