1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Bölge halkı, Cengiz Topel Hastanesi’nin hizmet düzeyinin yükseltilmesini istiyor
Bölge halkı, Cengiz Topel Hastanesi’nin hizmet düzeyinin yükseltilmesini istiyor

Bölge halkı, Cengiz Topel Hastanesi’nin hizmet düzeyinin yükseltilmesini istiyor

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, Cengiz Topel Hastanesi’nin “fiziki altyapı, uzman doktor, doktor ve diğer personel ile cihaz eksikliklerinin tamamlanmasını istiyor.

A+A-

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, Cengiz Topel Hastanesi’nin “fiziki altyapı, uzman doktor, doktor ve diğer personel ile cihaz eksikliklerinin tamamlanıp, 2. sınıf hekimlik hizmetlerini tam anlamıyla ve kesintisiz olarak sunabilecek düzeye yükseltilmesini” istedi.

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü yazılı açıklamasında, Lefke’nin, LAÜ’nün 2016 – 2017 ders yılında 10 bine yaklaşacak öğrenci sayısı ve Lefke Bucağı’nın DPÖ’nün 2015 projeksiyonuna göre 12 bin 865 olan nüfusuyla halen Güzelyurt bucak nüfusundan daha fazla bir nüfusa sahip olduğuna işaret etti.

Bölgede Yeşilırmak köyünün de bulunduğu dikkate alındığı zaman Lefke’nin Güzelyurt bucağından çok daha fazla 2. sınıf hekimlik hizmeti veren bir hastaneye ihtiyacı olduğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yapılması gereken, Güzelyurt’a yeni bir hastane inşa edilecek yerde Lefke ve Güzelyurt’a aynı uzaklıkta bulunan ve özellikle çok kısa sürede tamamlanacak Lefke – Güzelyurt duble yolu nedeniyle her 2 merkeze daha da yaklaşacak olan Cengiz Topel Hastanesi’nin bulunduğu yerde yüceltilmesi, fiziki altyapı, uzman doktor,  doktor ve diğer personelle cihaz eksikliklerinin tamamlanıp 2. Sınıf hekimlik hizmetlerini tam anlamıyla ve kesintisiz olarak sunabilecek düzeye yükseltilmesidir.”

Açıklamada, Cengiz Topel Hastanesi’ndeki sorunun lokasyon veya Güzelyurt’a ters istikamette olması değil, altyapı ve doktor eksiklikleri olduğuna işaret edilerek, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’e, “Sayın bakan sizde Cengiz Topel Hastanesinin yüceltilmesine katkı koyunuz. Unutmayalım ki Güzelyurt’a yeni hastane inşası Cengiz Topel Hastanesini eşzamanlı olarak poliklinik seviyesine indirir” çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.