1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Çakıcı: “Bazı sağ kesimler çok olumlu buldu”
Çakıcı: “Bazı sağ kesimler çok olumlu buldu”

Çakıcı: “Bazı sağ kesimler çok olumlu buldu”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Mehmet Çakıcı, ADA TV’de bazı değerlendirmelerde bulundu. Ülke iç siyasi dinamikleriyle ilgili açıklamalar yapan Çakıcı, son bir aydır Meclis’in çalışamaz halde olduğunu söyledi.

A+A-

Ceren ERCİH 

TDP Milletvekili Mehmet Çakıcı, Akıncı’nın müzakereci olarak Nami’yi atamasını değerlendirdi 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Mehmet Çakıcı, ADA TV’de bazı değerlendirmelerde bulundu. Ülke iç siyasi dinamikleriyle ilgili açıklamalar yapan Çakıcı, son bir aydır Meclis’in çalışamaz halde olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı muşta Akıncı’nın Dışişleri Bakanı Özdil Nami’yi görüşmeci olarak atamasını da değerlendiren Çakıcı, Cumhurbaşkanının, Nami’nin tecrübelerinden yararlanmak istediğini ve bazı sağ kesimlerinde bunu olumlu bulduğunu kaydetti. 

“HEMEN SEÇİM VE HALK OYLAMASI YASASINA GEÇELİM” 

Seçimlerden dolayı Meclis’in son 1 aydır çalışamaz hale geldiğini söyleyen Çakıcı, özellikle geçmesi çok elzem olan birkaç yasa olduğunu aktardı ve şunları kaydetti; “Şu anda son bir, bir buçuk aydır meclis seçimlerden dolayı çalışamaz haldeydi. En çok da geçmesini dilediğim birkaç yasa var. Son bir madde kalmıştı orada bir tıkanıklık oldu. UBP ile DP anlaşamadılar bir nokta oldu bu transferlerde kimin milletvekilinin ekonomik kaynağının nerede kalacağı ile ilgili. Arkadaşlara da bunu 
söyledim. Bu öyle veya böyle bitsin ve hemen seçim ve halk oylaması yasasına geçelim.” 

“BENCE MECLİS KAPANMADAN SEÇİM VE HALK OYLAMASI YASASINI BİTİRMELİYİZ” 
Siyasi parti yasasının tümünün bitmiş olduğunu belirten Çakıcı, hemen arkasına Meclis kapanmadan seçim ve halk oylaması yasasının da bitmesi gerektiğini şu sözlerle ifade etti; “Siyasi Parti yasasının tümü bitmiştir yalnızca son bir çelişki var. Oylamaya geçeceğiz, bir toplantı yaparak. Hemen arkasından da bence meclis kapanmadan seçim ve halk oylaması yasasını bitirmeliyiz. “ 

“BAZI SAĞ KESİMLER ÇOK OLUMLU BULDU” 

Çakıcı, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik müzakereler ile ilgili de yorumlarda bulundu. Çakıcı; “Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Nami’yi atadı. İlk bakışta çok değişik tepkiler oldu. Çok ilginçtir bazı sağ kesimler çok olumlu buldu” dedi ve sözlerini şöyle tamamladı; “Elbette Sayın Cumhurbaşkanı’nın taktiridir bu. Sayın Talat döneminde de Özdil Nami atanmıştı. Tecrübesinden yararlanmak istedi. Yalnızca şahıs veya CTP’li olduğu için değil, Maraş konusunda, Sayın Başkanın 4’lü vizyonunda en önemli noktalardan biri Maraş’ın bütünlüklü çözümünden öncede çıyanlara, yılanlara Maraş’ın kalmaması ve Ercan Havalimanı ile beraber Mağusa limanı ile beraber açılması yönündeydi bütünlüklü çözümü beklemeden.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.