1. YAZARLAR

  2. Levent Özadam

  3. “Çalışanların da yedi garnını...”
Levent Özadam

Levent Özadam

Haberdar Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

“Çalışanların da yedi garnını...”

A+A-

Bu yazı tamamen Başbakan Küçük’e ithaf edilmiş bir yazıdır.

Okusun, ve bürokratların başına nasıl çorap ördüğünü anlasın diye...

Bir kaç gündür İhtiyat Sandığı ile ilgili yazıyoruz.

Batmaktan beter olmuş bir devlet kuruluşunun nasıl ellere teslim edildiğini vurgulamaya çalışıyoruz.

Hem de belgeleriyle!

Devlet mallarının Ali Cengiz oyunlarıyla nasıl birilerine peşkeş çekilmek istendiğini, bunlardan kimlerin nasıl yararlar sağlama istediğini gündeme getiriyoruz.

Mimoza Otel’de bunlardan sadece bir tanesi...

Belgeleriyle yayınlıyor ve ayrıca suçlanan makamlara da çağrıda bulunuyoruz, bu yazılanlar konusunda açıklama yapın, kendinizi savunun diye...

Ama bazıları belli ki suçluluk duygusu ve panikle bunu yapacağına saldırmayı ve hakaret etmeyi yeğliyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Özay Andıç gibi...

Telefonda ‘yine yapacağını yaptın’ dedi!

“Açıklama yapın yayınlayalım” dedim...

“İnsanlara çamur atıyorsunuz” diye karşılık verdi...

“Biz çamur atmıyoruz, belgelerle yayın yapıyoruz” dedik...

“O belgeleri kim verdi size” diye sordu...

“Sizin kendi çalışanlarınız” diye cevapladık!

Hiddetlendi, köpürdü, belli ki kan beynine sıçradı ve;

“Çalışanların da yedi garnına” deyip kapattı telefonu yüzümüze!

Çalışanların yedi garnına söven bir yönetim kurulu başkanı.

Hem de Çalışma Bakanlığı’na bağlı bir dairenin başı!

O bile böyle düşünüyorsa, geri hak getire...

...

Belli ki sindirememiş olsa gerek, izleyenler söyledi dün çıkmış bir televizyon kanalına, bizim gazeteciliğimize saldırmış.

Bizi ucuz gazetecilik yapmakla suçlamış.

Bu da yetmemiş, her eline kalem alan gazetecilik yapıyor buyurmuş.

Hiç kızmadım bile!

Ülke o kadar küçük ki, herkes birbirini çok iyi tanır, geçmişini de yedi sülalesini de...

Ucuz kim, pahalı kim o da halkın taktiri!

Ama Sayın Küçük, devletin üst makamlarını teslim ettiği, çalışana kin ve ihtirasla dolu, söven sayan bürokratları bir bir temizlemezse, halkın öfke ve gazabından hiç kurtulamayacaktır.

 

Okur Görüşü

 

“Dur deme zamanı gelmedi mi?”

 

‘Sevgili Levent Özadam,

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir haber aracılığı ile Lefkoşa Sanayi Holding Türk-Teks olarak bilinen fabrikanın yıkımına karar verildiğini üzüntüyle öğrendim. Zaten daha önce de Merkez Bankası’nı inşa etmek için tarihi bir fabrikayı yıktıklarını hatırlıyorum. İnsanların çevre konusunda bu derece duyarsız kalışlarını esefle karşılıyorum. Zaten ülkeye yığılan nüfusla toplumsal varlığımız yok ediliyor. Artık bu yetmiyor hatırlarlımızı ve çocukluğumuzun Lefkoşa’sını da bizden almaya çalışıyorlar. Bize geçmişi hatırlatan her şeyi silmeye çalışıyorlar. Hiçbir şey yapmıyorlarsa, isim değiştirerek geçmişimize gölge düşürüyorlar. (Kuğulu Park’ın 10. Yıl Parkı, Çağlayan Parkı’nın Ankara Parkı olması gibi….) Yaşananlarını kınıyorum ve sizin aracılığınızla sormak istiyorum, “tüm bunlara artık dur deme zamanı gelmedi mi?”

(Serdar ÇAĞATAY)     

 

Günün Karnesi:

EKTAM Kıbrıs

9

ÖZEV’e yaptığı maddi ve manevi katkılardan dolayı

Başkent Lions Kulübü

8

Devlet hastanesi onkoloji servisine cihaz bağışladılar

ÇARŞI Kıbrıs

7

Şehit Özdemir Anaokulu’nun tamiri için kampanya başlattılar

Yenicami Ağdelen

Kulübü

3

Takımını şampiyon yapan antrenör takımın başındayken başka hoca ile anlaştı ve taraftarların tepkisini aldı

Özay ANDIÇ

İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu Bşk

1

Başında bulunduğu daire çalışanlarına yaptığı ağır hakaretten dolayı

 

 MESAJ KUTUSU

Sayın Ömer KÖSEOĞLU, sizin de teşvik almasında yardımcı olduğunuz bir otel işletmecisi inşaatı için gümrüksüz olarak Türkiye’den getirdiği malzemelerin hepsini satmış. Yasal olmayan bu duruma el atmanızı bekliyoruz. Bu otelin ismini ve şirket sahibini çok iyi tanıdığınızdan eminiz.

...

Sayın Barış MAMALI, bu sıralar KKTC’den konut ve arazi satın alan İsraillilerin peşine düştüğünüzü öğrendik. Bu konuda bir de kitap yazıyormuşsunuz? Araştırma sonuçlarını merakla bekleyeceğiz...

...

Sayın Sami DİLEK, üyelerinizden şikayetler gelmeye başladı. Sendikanızın mahkeme çalışanları grev kesintilerinin hala ödenmediğinden sitem ediyorlar. Bu konuda bir açıklamanız olacak mı?

...

Sayın Hasan BURANCAN, bu mesaj bir okurdan geldi. Yeni bakanla epey samimiyeti ilerletmişsiniz. Müsteşarlık için de en güçlü aday olduğunuz söyleniyor. Ama bazıları da Kormacit dosyası hazırlıyormuş, işte bunu anlayamadık. Siz anladınız mı?

...

Sayın Salih EGEMEN, DP, TDP ve ÖRP sempatizanlarından mesaj yağmuruna tutuldunuz. Kendi partilerinin anket sonuçlarını niçin yayınlamadığınızı soruyorlar. Bir zahmet bunları da kamuoyuna duyurursanız iyi bir amme hizmeti yapmış olacaksınız...

...

Sayın Kaan KANER, taraftarınızdan yoğun şikayet mesajlar gelmeye başladı. Hoca işinde sanırız biraz aceleci davrandınız. Hasan hocaya da biraz vefasızlık olmadı mı?

...

Sayın Mustafa KAYMAKAMZADE, çarşı ihalesi konusunda bir açıklamanız olacak mı? Şaibelerin ortadan kalkması için en kısa zamanda ayrıntılı bir açıklama bekliyoruz...

...

Sayın Turgay AVCI, gördüğünüz gibi diğer muhalefet liderleri artık mecliste fıkra okuyup dertlerini böyle dile getirmeye başladılar. Acil olarak bir iki fıkra ezberlemekte yarar var. Fıkra okuma kabiliyetiniz yoksa şiir ve türkü de okuyabilirsiniz...

...

Sayın Ahmet ULUBAY, iki şirketin didişmesinden artık bıktık usandık. Bu konuda siyasileri bile aratmıyorsunuz. Vatandaş reklamlara değil faturalara bakar sonuçta değil mi? Bu ay sonu benim iki faturanın da rakamlarını burada açıklayacağım.

...

Sayın Perihan AZİZ, ajansın su boruları bozulunca tamir edecek sizden başka birisi yok mu? Sizin erkek çalışanların biz centilmen olduğunu sanırdık, yanıldık mı acaba?

...

Sayın Mustafa ÇOBANOĞLU, gümrük mevzuatları ile ilgili acil olarak Ankara’ya çağrılmışsınız. Gitmişken ucuzluktan alış veriş yapmayı da unutmayın. Bizim esnaf nasıl olsa artık battı bitti...

...

Sayın Mustafa UĞURLU, nihayet basınla ilişkileri güçlendirme fikri aklınıza gelmiş. Geç de olsa doğru ve yerinde bir karar. Gururumuz THY’nin KKTC müdürünün başımız üzerinde yeri vardır...

...

Sayın Ahmet HAVUTÇU, dün bakanlık bahçesine ekmek üzere çok sayıda çiçek satın alırken görülmüşsünüz. Bu kadar çevreci olduğunuzu doğrusu bilmiyorduk. Arta kalan varsa benim bahçeye gönderebilirsiniz...

...

Sayın Erdoğan KANİOĞULLARI, torununuzu askere göndermenin gururunu yaşadığını öğrendik. Bu arada Pazar günü Girne’de hem tavla oynamış hem de kaymaklı dondurma yemişsiniz. Afiyet olsun, her şey torunun şerefine değil mi?

...

Sayın Mehmet SAYDAM, son ilgi alanınızın dalgıçlık olduğunu öğrendik. Dalgıç takımları siparişi vermişsiniz. Bunları iki kereden fazla kullanırsanız ücretini biz öderiz. Fazla dibe dalmayın, vurguna yakalanmayın olur mu?

...

Sayın Çiğdem AYDIN, talihsiz bir trafik kazası geçirdiğinizi öğrendik. Büyük geçmiş olsun, aman cana gelmesin de mala gelsin. Sizin gibi güler yüzlü bir kardeşimize arabalar feda olsun...

...

Sayın Kemal ÇAĞALOĞLU, yeni yaşınızı kutlar mutlu sağlıklı nice seneler dileriz. Arkadaşlarınız bu özel gün nedeniyle size küçük bir foto-şaka yapmışlar. İsimlerini size ihbar edebilirim.

...

Sayın Ünal AKİFLER, bakanlığın ekonomistlerle yaptığı toplantı sonuçları ve raporlarını yayınlamayı düşünüyor musunuz?  Bu kadar çok ekonomistinin katkı koyduğu toplantılardan da bir şey çıkmazsa vay halimize değil mi?

 

Günün Fıkrası

 

İsmail

 

İsmail isminde bir adam ölüm döşeğinde, karısına :

- "Karıcığım, ben ölmek üzereyim. Tanrıya dua ettim, eğer karım ben

öldükten sonra bir erkekle yatarsa ahrette kendi etrafımda bir kez

döneceğim. Eğer benim öbür dünyada rahat etmemi istiyorsan lütfen

benden sonra hiç bir erkekle yatma olur mu?"

Kadın:

-"Kocacığım o nasıl söz, tabii ki sen öldükten sonra da sadık

kalacağım", der ve İsmail ölür.

Yıllar sonra kadın da ölür ve öbür dünyaya gider kocasını aramaya başlar. Kapıdaki görevliye sorar:

-"Kocamı arıyorum ismi İsmail",

Görevli:

- "Hangi İsmail hanımefendi, burada milyonlarca İsmail var."

Kadın:

- "Ara sıra kendi etrafında bir kez dönen birisidir."

Görevli:

- "Haaa, sen Topaç İsmail’i arıyorsun, az ileride.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.