1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Çavuşoğlu: “Biz ülkemizin geleceğini düşünmekteyiz”
Çavuşoğlu: “Biz ülkemizin geleceğini düşünmekteyiz”

Çavuşoğlu: “Biz ülkemizin geleceğini düşünmekteyiz”

Çavuşoğlu, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros’un şahsına yönelik açıklamasını değerlendirdi.

A+A-

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, hükümetin bir kesimi dışlayıp, başka bir kesimi de kucaklama niyeti olmadığını belirterek, “Ülkemizin içerisinde üretici neyse, Sanayi Odası mensupları neyse Ticaret Odası mensupları da bizim için aynıdır.

Biz herkesle birlikte ülkemizin geleceğini düşünmekteyiz” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros’un şahsına yönelik açıklamasını değerlendirdi.

Nazım Çavuşoğlu, düzenledikleri basın toplantısında, ülkenin eksiklerini giderme yolunda neler yaptıklarını ve neler yapacaklarını anlatırken, eksikleri gidermede katkı koymak isteyen herkese kapıların açık olduğunu ifade ettiklerine işaret etti.

Çavuşoğlu, yaptıkları uygulamaları Ticaret Odası ile tartışma isteklerini bayramdan önce yönetim kurulu üyeleri aracılığıyla ilettiklerine işaret ederek, “Ancak kendileri, bilgilendirme zemini yaratmadan, salonlarda tartışarak ülkenin geleceği için birlikte ne yapabiliriz yöntemini tercih etmedi” ifadesini kullandı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

“Toplumun değerlerinden TÜK’ü ekonomik akılla şekillendirme ve piyasada dengeleyici bir ölçekte hizmet etmesini sağlama maksatlı fikrimize katıldıklarını ancak bedelini kimin ödemesi gerektiği noktasını eksik bıraktı. Nasıl kurtarılacağı noktasını eksik bırakarak, sadece bizi kınamakla, hükümetin ömrüne süre vermekle ve Anayasa’ya aykırıdır gerekçesiyle vakitlerini mahkeme koridorlarında geçirmeyi tercih etmektedirler.

Oysa çağdaş dünyada birinci kural, diyalogla sorunları çözmeyi amaç edinmektir. Çağdaş standartlarını örnek verdikleri ülkelerde yaygın yöntemin bu olduğunu bildikleri halde bizim hedef koymadığımız tavırları gerekçe göstererek kınama yapıyorlar.”

Toros’u, “örnek verdiği ülkelerdeki gibi bir kınama yapacaksa yanlış yeri kınamakla” suçlayan Çavuşoğlu, “Nereyi kınayacağı noktasında bu şekilde hedef şaşırtmayı tercih etti. Basın toplantısında bizim verdiğimiz rakamların satış fiyatına nasıl yansıdığını açıklamalarını beklerken tamamen eski bir anlayışla kınama, istifasını isteme, kendi üzerine düşeni yapmama, maliyetlerini, açıklamama şeklinde kendisine sorulan sorulara cevap vermeyerek hedef şaşırtmaya çalışmaktadır” ifadesini kullandı.

“Kanaatimce popülizm yapma diye isimlendirilen yaklaşım biçiminin somut görüntüsüne hizmet edilmektedir” diyen Çavuşoğlu, “Bizim herhangi bir kesimi dışlayıp, herhangi bir kesimi kucaklama niyetimiz yoktur. Ülkemizin içerisinde üretici neyse, Sanayi Odası mensupları neyse Ticaret Odası mensupları da bizim için aynıdır” dedi.

Çavuşoğlu, açıklamasını “Biz herkesle birlikte ülkemizin geleceğini düşünmekteyiz. Ancak maksadını aşan bu tip kınamaları iade etmek de savunduğumuz fikirlerin gereğidir” ifadesiyle tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.