1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Çetin Sadrazam davasında sürpriz tanık
Çetin Sadrazam davasında sürpriz tanık

Çetin Sadrazam davasında sürpriz tanık

etin Sadrazam’ın davasında savunma dün sürpriz tanık olarak Sadrazam’ın oğlu Baran’ı mahkemeye çıkardı.

A+A-

Evrim Kamalı

Lefkoşa’da eşi Şükran Sadrazam’ı öldürdüğü gerekcesi ile tutuklanan ve yargılanmasına Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesinde devam edilen Sanık Çetin Sadrazam’ın davasında savunma dün sürpriz tanık olarak Sadrazam’ın oğlu Baran’ı mahkemeye çıkardı.

Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkeme heyeti huzurundaki dünkü duruşmada savunma avukatı dünkü duruşmada tanık kürsüsüne Sanık Çetin Sadrazam’ın en küçük oğlu 11 yaşındaki Baran Sadrazam’ı çıkardı. Tanığın yaşının küçük olması nedeni ile mahkeme oturumun kapalı yapılmasına karar verdi.  Küçük Baran’ın tanıklığının ardından sanık avukatından aldığımız bilgide küçük Baran’ın annesi ile son kez vedalaşırken annesinin kendisine siz gidin bende geleceğim dediğini ancak ne zaman ve hangi gün olduğunu hatırlamadığı yönünde şahadet verdiğini söyledi.

Küçük Baran’ın tanıklığının ardından savunma mahkemeye merkezi ceza evinde hükümsüz tutuklu olarak bulunan Kader Güneri’yi tanık olarak çağırdı. Ceza evine girmezden önce polis olarak görev yapan tanık Güneri mahkemeye kendisinin halen Mağusa Ağır Ceza mahkemesinde süren davasının olduğunu konuşacaklarının kendi dava sürecine etki edebileceği hususunda beyanda bulunarak mahkemede tanık olmak istemediğini beyan etti.

Yapılan beyan ışığında mahkeme tanığı zorlayamayacaklarını belirterek gitmesine izin verdi. Savunma Avukatının bu gün için hazır başka tanığı olmadığını belirtmesi üzerine Mahkeme savunmaya tüm tanıklarını hazır etmesi maksadı ile davayı 14 Nisan tarihine tayin etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.