1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Cezaevine gönderildiler
Cezaevine gönderildiler

Cezaevine gönderildiler

Lefkoşa’da tasarruflarındaki sahte ABD dolarlarını tedavüle süren zanlılar Waseem Gul ve Hashım Waqar teminata bağlanmak üzere dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

A+A-

Evrim Kamalı

Lefkoşa’da tasarruflarındaki sahte ABD dolarlarını tedavüle süren zanlılar Waseem Gul ve Hashım Waqar teminata bağlanmak üzere dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis Memuru Yücel Kuşcuoğlu olayla ilgili bulguları aktardı. 

Kuşçuoğlu huzurda bulunan zanlılar Waseem Gul ve Hashım Waqar’ın 19 Temmuz tarihinde, YDÜ içerisinde faaliyet gösteren “Nergis” isimli işletmeye giderek konu yerden yaptıkları alışverişler karşılığında 3 adet sahtelenmiş olduğu banka tarafından tespit edilen toplamda 300 Amerikan Doları nakit parayı tedavüle sürdüklerini söyledi. 

Polise gelen şikâyet üzerine yapılan soruşturmada işletmeye ait kamera görüntülerinin incelendiğini ve zanlıların tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Kuşçuoğlu, zanlıların üzerlerinde yapılan aramada toplamda yine sahte olduğundan şüphelenilen 1300 Amerikan Doları tespit edilip emare yapıldığını belirtti. 

Evde de 3 bin 500 Dolar bulundu

Polis Memuru Kuşçuoğlu ayrıca zanlıların ikametgâhında yapılan aramada ise sahte olduğu düşünülen 3500 Amerikan Doları daha bulunduğunu söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlıların ilerde görüşülecek davalarında hazır olmalarını sağlamak maksadı ile uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yasal bağları yok

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, zanlıların KKTC ile yasal bir bağları olmadığını da dikkate alarak 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak beklemelerine emir verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.