1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Çıplaklar kampı, sinek yuvası oldu
Çıplaklar kampı, sinek yuvası oldu

Çıplaklar kampı, sinek yuvası oldu

Karpaz’da bir yanda turizm gelişirken öte yanda var olan işletmelerin sorunları bitmiyor

A+A-

 

Yenierenköy’de “Çıplaklar Kampı” olarak bilinen Cyprus Pearl tatil köyü işletmecisi belediyenin ilgisizliğinden şikâyet ederken, Belediye Başkanı Özay Öykün ise bahse konu iş yerinin çalışma izni olmadığı için buraya hizmet vermediklerini söylüyor. 

   İşletmeci Zekai Soyadlı, yaz mevsiminde siniklerden durulmadığını, belediyenin ilaçlama yapmadığından ve çöpleri düzenli almadığından dert yandı. Sineklerden müşterilerinin rahatsız olduğunu belirten Soyadlı, bu davranışın turizmcileri zor durumda bıraktığını söyledi. 

   Geçen sene 12 adet çöp bidonu olduğunu söyleyen Soyadlı, bu yıl belediyenin o bidonları alıp başka yerlere koyduğunu öne sürdü. 

   Soyadlı, 124 haneli tatil köyünün emlak vergisini ödediğini ancak belediyenin hizmet vermediğini savundu. 

   Belediyenin esas görevinin hizmet vermek olduğunun altını çizen Soyadlı, belediye başkanına defalarca telefon ettiği halde bir gelişme olmadığını dile getirdi. 

   Soyadlı, belediye başkanın kendisiyle kişisel bir sorunu olmadığını, olsa bile bu işletmeden ekmek yiyen bir sürü çalışanın bir suçu olmadığını söyledi. 

   Bu işletmenin sadece çalışanlarına değil, bölgeye çekmiş olduğu turistlerin bölge esnafına da katkısı olduğunu belirten Soyadlı, “Belediye hizmet etmek için vardır kişisel sorunları işine yansıtmamalı” dedi. 

   Soyadlı, tesisin içinde bulunan pınarın ilaçlanmamasından dolayı oluşan sineklerin sadece tesistekileri değil köy halkını da rahatsız ettiğinin altını çizdi. 

   Öte yandan bazı Erenköy sakinleri de sineklerden rahatsız olduklarını ve bu yıl henüz ilaçlama yapılmadığını öne sürdüler. 

 

Öykün: Çalışma izni yok

   Belediye Başkanı Özay Öykün, “bahse konu iş yerinin çalışma izni yoktur” dedi. İş yerinin mal sahibinin Türkiye’de olduğunu belirten Öykün, “İşletmeci konumundaki Soyadlı, binanın sahibi değildir, asıl mal sahibi Türkiye’dedir ve konu mahkemeliktir; çalışma- işletme izni yoktur, çöpleri de toplanmamaktadır” diye konuştu.

   Bu konuda mahkemede konunun görüşüleceğini de hatırlatan Öykün, “Sinek ilaçlaması konusunda da bir ayrıntı vereyim, zaten rahatsız olan turistler olabildiği için, turistik tesislere girip ilaçlama yapmıyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.