1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Çitçiler Birliği eylem desteği için Hayvancılar Birliği’ni ziyaret etti
Çitçiler Birliği eylem desteği için Hayvancılar Birliği’ni ziyaret etti

Çitçiler Birliği eylem desteği için Hayvancılar Birliği’ni ziyaret etti

Birlikten yapılan açıklamaya göre Salı günü yapılacak olan geniş kapsamlı eylem hazırlıkları sürerken, Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle ve yönetim kurulu üyeleri Hayvan Üreticileri Ve Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti.

A+A-

KT Çiftçiler Birliği’den yapılan açıklamaya göre Salı günü yapılacak olan geniş kapsamlı eylem hazırlıkları sürerken, Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri Hayvan Üreticileri Ve Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti.

Ziyarette Ocak ayında yapılan Hayvancılar Birliği’nin eylemine bütünlüklü tarım politikası yaratılması çerçevesinde KT Çiftçiler Birliği’nin destek verildiğini dile getiren Kelle, geçen altı aylık süreç boyunca bu konuda hiçbir ilerleme kaydedilmediğini belirtmiştir. Bu çerçevede gerek DGD, gerek üretim konusunda verilmesi düşünülen diğer destekler gerekse ürün fiyatlarının üretim planlamasının ve tarım sektörünü ilgilendiren konuların hiçbirinin bir değerlendirmeye maruz kalmadığını dile getirmiştir. Tarım Bakanlığı’nın sözde Tarım ve tarım bütçesi reformu için kapalı kapılar ardında ve hiçbir sivil toplum örgütü veya üretici birliği ile istişare etmediğini vurguladı. Bugüne kadar iyi niyetle defalarca bu konuların gündeme getirilerek zaman kaybetmeden ülke tarımcısı için önem arz eden ve tarımla iştigal eden insanımızın geleceğini ilgilendiren bu konulara sabırla çözüm bulunması için ve yaşadığımız sorunların her gün tekrarlanmamasını sağlamak için uğraş verildiği dile getirmiştir. Hüseyin Çavuş Kelle görüşmede çiftçi ve hayvancının ayrılmaz bir bütün olduğunu dile getirerek, bugün verilen mücadelenin sadece çiftçinin mücadelesi olmadığını, bunun tüm tarım kesimi için başlatılan mücadelenin ikinci ayağı olduğunu, bugün ses çıkarmayanların yarın yaşanacak olanlara aslında onay verdiklerini göstermiştir. dolayısı da hayvancılarımızın da çiftçilerimizin yanında olarak başta bütünlüklü tarım politikası ve diğer sorunların çözümü için yapılacak bu eyleme hayvancılar birliği’nden destek talep etmiştir. Birlikten verilen bilgiye göre hayvancılar birliği yönetim kurulu, konuyu değerlendirerek, Çiftçiler Birliği’ne görüşlerini ileteceklerini söylediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.