1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Cittaslow eğitim programına katılanlara sertifikaları verildi
Cittaslow eğitim programına katılanlara sertifikaları verildi

Cittaslow eğitim programına katılanlara sertifikaları verildi

Yeniboğaziçi Belediyesi’nin Cittaslow projesi kapsamında düzenledikleri eğitim programı sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

A+A-

Yeniboğaziçi Belediyesi’nin  Cittaslow projesi kapsamında düzenledikleri eğitim programı sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

Citta-Slow projesi kapsamında, 9 Martta  başlatılan   “Yeniboğazi Bölgesi Turizm Potansiyelinin artırılması” projesi eğitim planı  seminerlerinin sonunda, Yeniboğaziçi Citta-Slow ofisinde katılımcılara sertifikaları verildi.

Yeniboğaziçi bölgesindeki girişimcilerin, esnafın, belediye personelinin eğitilmesi ve kapasitelerinin artırılması amacıyla düzenlenen ve Business Management School tarafından gerçekleştirilen bir dizi eğitim seminerleri  sonunda katılımcılara sertifikaları Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir ve Business Management  School Direktörü Bülent Çetinkaya tarafından verildi.

Business Management  School Direktörü Bülent Çetinkaya yaptığı konuşmada, “Kadın Girişimciliği”, “Bölgesel Turizm Girişimciliği” , “Eko Turizm”,  “Citta-Slow Bilgilendirme”  “Projelendirme”, “İnsan Kaynakları”, “Tesis ve Hizmet Kalitesi”, “Fon Bulma ve Sürdürülebilirlik”, “Yerli Ürünler ve Organik Tarım”, “Üretim Kalitesi ve Denetleme”, “Yerli Ürünler Pazarlama”, “Çevre Eğitimi”, “Genç Girişimciler Eğitimi” ve “Turizm Envanteri Çalışması Uzmanı” Eğitimlerinin verildiğini belirterek, kendilerine bu imkanı sunan  Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir’e teşekkür etti.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir,gerçekleştirilen seminerlerin çok faydalı olduğunu belirterek, Citta-slow bünyesinde daha ileriye hızlı adımlarla ilerlemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Citta-Slow, “Sakin Şehir” anlamında kullanılmaktadır. Yavaş Hareketi’nin bir parçası olarak bilinmektedir. İtalya’nın dört küçük kentinin belediye başkanlarının (Bra – Francesco Guida, Orvieto – Stefano Cimicchi ve Positano – Domenico Marrone)1999 yılında bir araya gelerek Slow Food hareketini kentsel boyuta taşımak amacıyla Greve in Chianti Belediye Başkanı Paolo Saturnuni’nin önderliğinde kurulmuştur. Birliğe üye olmak isteyen kentlerin üye olabilmeleri için birliğin belirlediği kriterler üzerinden değerlendirilmesi ve Cittaslow felsefesine uygunluğu denetlenmektedir. Birlik kurulduğu zaman 59 olan bu kriterler 2013 yılında Uluslararası Bilim Komitesi tarafında yapılan bir çalışmayla güncellenmiş ve sayısı 70’e çıkmıştır. Kurulduğu ilk yıllarda İtalyan kentleri arasında yaygınlaşan hareket, günümüzde 30 ülkede 191 üyeye sahiptir. Citta-Slow KKTC başkenti Yeni Boğaziçi olmuştur. (MHA)

dsc_0612.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.