1. YAZARLAR

  2. Ejder Aslanbaba

  3. Çok Çalıştık Tatildeyiz (2)
Ejder Aslanbaba

Ejder Aslanbaba

Milletvekili
Yazarın Tüm Yazıları >

Çok Çalıştık Tatildeyiz (2)

A+A-

Evet, dünde bahsettiğim gibi vekillik ne demektir? Bir vekil ne yapmalıdır? Dünkü yazımdan dolayı bazı arkadaşlarım şikâyet ettiler. Bence şikâyet edeceğimize, eleştirilere kulak vermemiz lazım. Acaba, ben bunca senelik vekilliğim boyunca, bölgemin kalkınması için herhangi bir proje ürettim mi? Ya da bölgemin, bölge halkımın refah seviyesini arttıracak herhangi bir öneri götürdüm mü? Yoksa sadece Ahmet Beyin oğlunu işe aldım,  Ali Beyin arsa işini hallettim veya Mehmet Beye tarım kredisi mi çıkarttım?

Vekillik buysa;

Vekillik yukarıda saydığım gibi şeylerden ibaret ise, bir diyeceğim yok. Ama bu şekilde vekillik yapmak bana ters geliyor. Belki de ben yanlış düşünüyorum. 

Çarkı ters çevirmek lazım…

Artık çarkı ters çevirmenin zamanı geldi. Vekillerinde birer danışmanı olmalı. Danışmanları olmalı ki, onlar için araştırma yapsın, onlar için fikirler üretişin ve projeler hazırlasın. Bölgeleri hakkında raporlar sunsun. Vekilde yapılan çalışalar ışığında görüşlerini savunsun.

                                               Fazla mı abarttım?

Hayır, abartmadım. Bir vekil her şeyi bilemez. Hele bizim ülkemizde vekillik, düğünlere ve cenazelere gitmekten geçiyorsa. Hiçte abartmadım. Sistemin artık değişmesi ve yenilenmesi lazım. Vekiller artık oy toplamak uğruna vatandaşın bireysel işlerini bir kenara bırakmalıdırlar. Bölgeleri ile ilgili sorunlara değinip, bölgeleri için çalışmalıdırlar. Vekillik kürsüye çıkıp karşılıklı suçlamalar yapmak değildir. Hele hele meclis kürsüsünden birbirimize hakaret etmeyle de hiç olmaz.

38 senedir böyledir…

Evet, 38 senedir böyleymiş. Ama bir laf var, böyle gelmiş, böyle gitmez. Sistemi değiştirmek vekillerden önce seçmenin elindedir. Artık seçmenlerde bireysel çıkarlarını halleden vekiller yerine bölge sorunlarıyla ilgilenen vekilleri tercih etmelidirler. Bir defa da seçmen zincirlerini kırmalıdır.

                                               Unutmayalım ki;

Dünyada değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir. İnşallah bir gün bizde değişeceğiz. Ama şuan tatildeyiz……..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.