1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Çolak “Küresel Göç ve Kalkınma Forumu Zirve Toplantısına” katılacak
Çolak “Küresel Göç ve Kalkınma Forumu Zirve Toplantısına” katılacak

Çolak “Küresel Göç ve Kalkınma Forumu Zirve Toplantısına” katılacak

Çolak, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “8. Küresel Göç ve Kalkınma Forumu Zirve Toplantısına” katılmak amacıyla bu sabah İstanbul’a gitti.

A+A-

Dışişleri Bakanı Emine Çolak, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “8. Küresel Göç ve Kalkınma Forumu Zirve Toplantısına” katılmak amacıyla bu sabah İstanbul’a gitti.

Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi’nden verilen bilgiye göre, toplantı, 14-16 Ekim tarihleri arasında yer alacak.

Foruma katılacak, Dışişleri Bakanı Çolak’ın başkanlığındaki heyette; Dışişleri Bakanı Özel Kalem Müdürü Hüseyin Özel, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı Muhaceret Dairesi Müdürü Hasan Hacılar, Devlet Planlama Örgütü Planlama Uzmanı Orhan Çağansel, Polis Genel Müdürlüğü Muhaceret Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Başmüfettiş Fevzi Öztümen yer alıyor.

Dışişleri Bakanı Çolak, uluslararası kuruluşların üst düzey yetkilileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağı ve ana teması; “devletler, uluslararası örgütler, sivil toplum ve özel sektör arasındaki işbirliği ile etkin bir uluslararası göç yönetimi” konularını kapsayan zirvede çeşitli temaslarda da bulunacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.