1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Çolak : “TAK hepimizin. İlgimiz ve desteğimiz hep buralarda olacak”
Çolak : “TAK hepimizin. İlgimiz ve desteğimiz hep buralarda olacak”

Çolak : “TAK hepimizin. İlgimiz ve desteğimiz hep buralarda olacak”

Dışişleri eski Bakanı Emine Çolak, Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) veda ziyaretinde bulundu.

A+A-

Şebnem Faslıgil

Dışişleri eski Bakanı Emine Çolak, Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) veda ziyaretinde bulundu.

TAK’a gelişinde kapıda TAK Yönetim Kurulu Başkanı Emin Akkor ve TAK Müdürü Doç. Dr. Neriman Saygılı tarafından karşılanan Çolak’a, bakanlığı döneminde Özel Kalem Müdürlüğü görevinde bulunan Hüseyin Özel eşlik etti.

Ziyareti sırasında personeli gezerek veda eden Emine Çolak’a TAK Müdürü Saygılı tarafından anı hediyesi olarak ipek koza işi tablo hediye edildi.

Çolak hediyenin kendisini çok duygulandırdığını belirterek, teşekkür etti.

ÇOLAK

Dışişleri eski Bakanı Emine Çolak ziyarette yaptığı konuşmada, 9 ay önce Dışişleri Bakanlığı görevine başlarken bakanlığına bağlı TAK konusunda heyecan ve ilgi duyarak TAK Müdürü Neriman Saygılı’yı ve personeli ziyaret ettiğini hatırlattı.

Çolak, “Ayrıldıktan sonra da veda ederek, iyi şanslar dilemek, TAK’ın çalışmalarına desteğimizi ve takibimizi iletmek için geldim” dedi.

“TAK hepimizindir. İlgimiz ve desteğimiz hep buralarda olacak” diyen Çolak, TAK’taki yönetici ve personelle yakın çalışmanın büyük bir keyif ve tecrübe olduğunu, bundan sonra da yeni sorumlu bakanlık tarafından çalışmaların yürütülmesinin takipçisi olacaklarını söyledi.

1462172933.jpg

AKKOR

TAK Yönetim Kurulu Başkanı Emin Akkor da, Emine Çolak’ın bakanlığı döneminde çok faydalı işbirlikleri ve işler yaptıklarını belirterek, “Bizim için çözülemeyecek gibi görünen problemleri çözüme götürmede ve pozitif olarak, direncimizi yükseltmede çok katkınız oldu. Görevde olduğunuz sürede TAK için önemli bir noktadaydınız” dedi.

Bakanlık görevinden ayrıldıktan sonra da ajansla ilgileneceğine emin olduklarını kaydeden Akkor, “Artık TAK sizin de ilgi odağınız” ifadesini kullandı.

Akkor, “Yasal sorunlarımız sizin ciddi katkılarınızla aşıldı. Bundan dolayı da teşekkür ederiz” dedi.

1462172931-001.jpg

SAYGILI

TAK Müdürü Doç. Dr. Neriman Saygılı, uygulama aşamasındaki bir kişi olarak bakanlığı döneminde Emine Çolak ile çok rahat çalıştıklarını belirterek, “Her aradığımızda, her ihtiyacımızda kapınız hep açık oldu teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Saygılı, Çolak’ın göreve atandığında ilk ziyaret ettiği kurum olan TAK’a veda ziyaretinde de bulunmasının, kuruma olan saygı ve sevgisinin göstergesi olduğunu kaydetti.

“Dört yıllık kangren haline gelmiş bir sorunun, çalışanların terfileriyle alakalı bir sorunun çözümünde çok ciddi katkınız oldu” diyen Saygılı, Çolak’a ve dönemin Başbakanı Ömer Kalyoncu’ya teşekkür etti.

Saygılı, Çolak’ın her zaman gönüllerde olacağını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.