1. YAZARLAR

  2. Ferhat Atik

  3. Cratos yanarken - İzmir sarsılırken
Ferhat Atik

Ferhat Atik

Haberdar Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Cratos yanarken - İzmir sarsılırken

A+A-

İzmir’den bildiremedik.

Rasıh’la İzmir ziyaretlerimiz sürüyor. Ancak yoğun bir gün nedeniyle yazı yazacak zaman dahi bulamadık. Trafik hakikaten çok yoğundu ve hala sürüyor. Seçim elbette bir yanı ile İzmir’i eğlenceli kılmış. Adaylar ve özellikle bağımsız adaylarla onları destekleyenler sokaklarda. Hemen her an bir yanda bu görüntüler yeralıyor.

Bir yandan tüm partiler neler yapıyor diye bakarken bir yandan katılmamız gereken davetlerde bulunduk.

Cuma gün neredeyse hiç boş vakit olmadı. Öncelikle Cuma’ya depremle girdik. İzmir sarsıntıyı bizim gibi derinden hissetti. Sabaha böyle girdik ve sarsıntı sonrasında ölüm haberi alınca üzüldük. Sabahsa yoğun bir takiple Türkiye’nin seçimlerini izlemeye İzmir’den devam ettik. Çünkü İzmir sadece depremle değil siyasi hareketlilikle de sarsılıyor.

O kadar hareketli bir süreç ki, yaşamak bir yana takibi bile yorucu.

Önceki yazımda AK Parti’nin İzmir’e ciddi kurmayları ile geldiğini ve güçlü bir çalışma yürüttüğünü vurgulamıştım. AK Parti aslında CHP’nin güçlü olduğu bu alanda ciddi bir kampanya gücü sürdürüyor.

BU güçlerden biri Bayındırlık ve Ulaştırma “Eski” Bakanı Binali Yıldırım. Cuma akşamı davetli olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 78. yıldönümü yemeğine katıldık. Ciddi ve başarılı bir organizasyon.

Binali beyin konuşmasındaki rakamlar çok daha ciddiydi. Örneğin personel sayısı onun döneminde 50 binden 110 bine ve ihtiyaçla yükselmiş. 3.5 milyarlık değerli 18 milyara yükselmiş. Hava alanlarındaki büyüme, teknolojinin geldiği nokta ve profesyonel adımlar. Bu değerler gibi daha birçok rakam sözkonusu.

Yap işlet devret modeli özel bir sistemle adına “Türk Modeli” denen bir modelle ilerlemeler kaydedilmiş. Hatta biz hava yolu batırırken burnumuzun dibinde ve en yakın olduğumuz ülkenin uygulamaları dünya havacılığına örnek olmuş ve uygulanmakta.

Çlalışmalar, vizyon ve hedefler çarpıcı.

CHP’nin de çalışmalarında bu türden hedefler var. Ancak AK Parti için bahsettiklerim “yapılmış” şeyler.

Bir yandan Türkiye’nin bizi de yakından ilgilendiren seçimlerindeki devasa faaliyetler diğer yandan Türkiye genelinde güle oynaya ilerleyen AK Parti’nin zorlanacağı İzmir’deki seçim atmosferine bakınca kendimizinkileri düşünmemek elde değil.

Çok fazla yapılmış olandan bahsedemediğimiz, vizyon konusunda da olumlu heyecanlara yaratmayan bizim seçimlerimiz geliyor aklıma. Üzülüyorum.

*

İki satır eklemeden geçemedim.

Cratos Otel yangınına üzüldük. Ama üzülmemiz, basın görevlilerinin görevini yaparken, Cratos’taki kendini bilmez sözde güvenlik görevleri tarafınan darp edilmeleri boğazımızda kaldı! Üzüntümüz çiftelendi. Önce otel yetkilileri ve ardından hukuk, gerekeni derhal yapmalıdır! Aksi taktirde bu voyvodalar kendilerini birşey zannetmeye devam ederken, ülkede, ne yatırımcıya ne de hukuğa güven olmayacaktır.

Bir ülkede cücelerin gölgesi büyüyorsa, o ülkede güneş batıyor demektir!” Seyirci mi kalacaksınız???

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.