1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. CTP Gençlik Panelleri başlıyor
CTP Gençlik Panelleri başlıyor

CTP Gençlik Panelleri başlıyor

CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi, kurullarda genç katılımcılığı artırarak etkin diyalog ortamlarının oluşturulmasını sağlamak ve bilgi birikimlerini yenileyerek konulara daha geniş yelpazeden bakabilmek adına Gençlik Panellerini başlatıyor.

A+A-

CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi, kurullarda genç katılımcılığı artırarak etkin diyalog ortamlarının oluşturulmasını sağlamak ve bilgi birikimlerini yenileyerek konulara daha geniş yelpazeden bakabilmek adına Gençlik Panellerini başlatıyor. Bu bağlamda gençler, 18 Aralık Perşembe günü saat 19.00’da Lefkoşa İlçe binasında ilk olarak eğitim sistemini tartışmak için buluşuyor.

Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi Örgütlenme Sorumlusu Tuğberk Kaya’dan alınan bilgiye göre dünyanın gelişmiş ülkelerinin siyasi mekanizmalarında, erken yaşta ileri mevki ve konumlara gelme kapasitesine sahip gençlerin keşfedilip değerlendirilmesi ile birlikte bu gençlerin kapasitesinin artırılmasına yönelik CTP Gençlik Örgütü faaliyete geçti. Kaya, “Ülkenin siyasi mekanizmalarının yönetim/yürütme kurulları içerisinde gençliğin fiili olarak yer almasını talep etmesi, bizce ülke gençliğinin asli görevi ve haklı isteğidir” diyerek gençliğin mevcut yöndeki görüşlerinin en ince detayına kadar işlenip önemli konularda kendi yol haritalarını üretmesini sağlamanın elzem bir gereklilik olduğunu söyledi. Kaya, “Bu gaile ile başlattığımız Gençlik Panelleri; gençliğin katılımcılığını kolektif çalışma ruhu ile bilinçlendirerek, Asgari Ücret’ten, Vergi Affı’na, Eğitim Sistemi'nden Göç Yasası'na kadar günlük hayatımıza temas eden her noktada veriye ve realiteye dayalı analitik/diyalektik düşünce yöntemleriyle kurumsal sonuçlar üretmek için tasarlanmıştır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.