1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. CTP Girne Gençlik Örgütü Başkanlığı’na Zeka Fındık seçildi
CTP Girne Gençlik Örgütü Başkanlığı’na Zeka Fındık seçildi

CTP Girne Gençlik Örgütü Başkanlığı’na Zeka Fındık seçildi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü’nün kongrelerinden ikincisi olan Girne İlçe Kongresi geçtiğimiz akşam CTP Girne İlçe Binası’nda yapıldı ve Başkanlığa Zeka Fındık getirildi.

A+A-

Parti basın bürosunun açıklamasına göre, kongreye Genel Sekreter Tufan Erhürman, Örgüt Sekreteri Erdoğan Sorakın, Gençlik Örgütü Başkanı Ongun Talat, Girne İlçe Başkanı Erken Eminağa, ilçe üyeleri ve sempatizanlar katıldı. Kongre açılışında demokrasi şehitleri anısına saygı duruşu yapıldı, ardından divan oluşturuldu.

TOMGÜSEHAN: “YENİ GELEN ARKADAŞLARA KATKIYA DEVAM EDECEĞİZ”

CTP Gençlik Örgütü Girne İlçe Kongresi’nde konuşan eski Başkan Şehan Tomgüsehan, görevde bulundukları dönemde CTP Gençlik Örgütü’ne ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştıklarını ifade etti. Bugüne kadar kendisine ve birlikte görev yaptığı arkadaşlarına destek olan tüm CTP Gençlik Örgütü sempatizanlarına teşekkür eden Tomgüsehan, “Bundan sonraki dönemlerde bizlerde yeni gelen arkadaşlara katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

EMİNAĞA: “GENÇLERE ÇOK FAZLA İŞ DÜŞMEKTEDİR”

CTP Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, Kıbrıs sorununda kritik bir sürece girildiğini, bir kez daha yakınlaşma sürecinin başladığını ve bu süreçte gençlere çok fazla iş düştüğünü kaydetti. CTP içerisinde Girne ilçesinin her zaman öncü olduğunu belirten Eminağa, “Bu öncülüğe devam edecek yeni arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

TALAT: “YENİ ARKADAŞLAR ÇITAYI YÜKSELTECEKTİR”

CTP Gençlik Örgütü Başkanı Ongun Talatda yaptığı konuşmada, Gençlik Örgütü olarak dinamizmi artırmak hedefiyle kongrelere başladıklarını belirtti.

Ülkenin her köşesinde yaşayan gençleri anlayıp konuşma, iletişim halinde bir örgüt yapısı oluşturulması gerektiğinin altını çizen Talat, “Yeni yönetime gelecek arkadaşların bizim bıraktığımız yerden devralıp çıtayı yükselteceklerine inancım tamdır” şeklinde konuştu.

ERHÜRMAN: “YENİ PROJELERİN GENÇLER TARAFINDAN OLUŞTURULMASI LAZIM”

Kongrede son konuşmayı gerçekleştiren CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman ise, partinin yeni projelerinin gençler tarafından oluşturulması gerektiğinin altını çizdi. Bu konuda genç kadrolara güvenlerinin tam olduğunu dile getiren Erhürman, “Artık sokağa çıkma ve yeni şeyler söylemenin zamanıdır. Göreve gelen arkadaşlara, başkanımız ve MYK’mız adına başarılar dilerim” dedi.

GİRNE İLÇESİ YÖNETİMİ BELİRLENDİ

Kongrede yapılan seçimde Gençlik Örgütü Girne İlçe Başkanı Zeka Fındık olurkenİlçe Sekreteri Kemal Kalyoncu, Mali Sorumlu Hazal Cankoy, Örgüt Sorumlusu Cem Kuşadalı, Eğitim Sorumlusu Tufan Vudalı, Sivil Toplum Sorumlusu Burçin Önal,Yerel Yönetimler Sorumlusu Eylem Aydınve Faal Üye Mustafa Yanaroğlu oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.